Pokračovala najvyššia súťaž družstiev v stolnom tenise

Pokračovala najvyššia súťaž družstiev v stolnom tenise

Ján SvrčekŠport29.10.2023

V stolnotenisovej extralige muži ŠKST Ružomberok doma v piatok zdolali Galantu 6:2 a včera podľahli úradujúcemu majstrovi družstvu SK Vydrany 3:6, no favorit to v herni na Žilinskej ceste nemal vôbec ľahké.

Proti Galante dva „single“ skončili pre ružomberský tím kontumačne, keďže do zápasového programu zasiahli iba dvaja hráči hostí. „Pricestoval aj tretí Roman France, ale ten kvôli zraneniu, nenastúpil. Ťažko povedať, či by získal nejaké body, nie je to ´jednotka´ Galanty, no tým určite naša situácia bola uľahčená. Veď boli to víťazstvá zadarmo,“ vravel jeden z ťahúňov ružomberského družstva Andrej Kaššay.

Vydrany mali vo svojom strede Petra Šeredu, ktorý ovládol všetky tri dvojhry, pričom stratil len set, ale nemuseli odchádzať z Ružomberka s plným ziskom. Keby Tobiáš Pindura bol uspel so Zoltánom Lelkešonm, dotiahli by sme zápas až k štvorhre. A v nej sa nám v tejto sezóne darí, veď obe sme zatiaľ vyhrali. Náš hráč však piaty, rozhodujúci sety, prehral na desať,“ doplnil A. Kaššay.

Ružomberské ženy naplno zabodovali v Trenčianskom Jastrabom, no nestačili na Topoľčany. Všetko je zatiaľ na dvoch hráčkach Linde Majerčíkovej a Frederike Pisarčíkovej. Pre 16 – ročnú Lindu Klištincovú je ženská extraliga ešte dosť veľké sústo. Lea Dziewiczová, ktorá, napriek mladému veku, už má niečo za sebou, (zatiaľ) chýba kvôli operácii ruky. „V Trenčianskom Jastrabom ´baby´ perfektne zahrali, preto všetky tri by som pochválil. Vôbec beznádejné to nebolo ani u favorita v Topoľčanoch, no nevyšli nám niektoré zápasy,“ uviedol vedúci ružomberského družstva Marián Hajas.

Ružomberským mužom po 5. kole patrí v konkurencii dvanástich tímov štvrtá priečka (3 víťazstvá – 1 remíza – 1 prehra) a ženám, po troch kolách. medzi ôsmimi družstvami šiesta (1 – 0 – 2).

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – TJ Gastro Galanta 6:2, Kaššay 3 (1 x wo), Chang 3 (1 x wo), Ružomberok – SK Vydrany 3:6, Chang 2, Kaššay 1.

Extraliga – ženy: KST Drive Trenčianske Jastrabie – ŠKST Ružomberok 2:6, Majerčíková 3, Pisarčáková 2, Pisarčíková – Majerčíková, ŠKST Topoľčany – Ružomberok 6:3, Majerčíková 2, Pisarčíková 1.

Foto: autor, Matej Uličný

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia