Pokračovala Ružomberská futsalová liga

Pokračovala Ružomberská futsalová liga

RedakciaŠport9.12.2019

Teplania, víťazi úvodných dvoch ročníkov Ružomberskej futsalovej ligy (RFL), v aktuálnej sezóne pod názvom Legendaris ** kráčajú (zatiaľ) rezkým krokom k hetriku. Hoci, samozrejme, je ešte predčasné robiť nejaké prognózy. V sobotu si obhajca titulu pripísal štvrté víťazstvo, keď zdolal FC CF, ktorý favoritovi najprv kládol sympatický odpor, ale v druhom polčase sa rozsypal.

Po úvodných dvoch nulách, sa z druhého plného bodového zásahu tešil absolútny novic Remix, keď prvú prehru uštedril Los Colchoneros. „Pár hráčov z nášho revúckeho mužstva, ktoré hráva ôsmu ligu, prišlo s iniciatívou prihlásiť sa a sprobovať halovú súťaž. Tento tím sme však museli doplniť aj o ich kamarátov, či chalanov i z iných mužstiev. V úvodných dvoch kolách našim najväčším nepriateľom bola špecifická lopta. Nikto nevedel ako lieta, kde sa odrazí a ako ju najlepšie skrotiť. Už si zvykáme, chlapci sa zohrávajú, hlavne vzadu nám to funguje lepšie, čo prináša i svoje ovocie. RFL berieme ako spestrenie zimy i prípravu na jarnú časť sezóny. V neposlednom rade zápasy sú tiež o zbieraní nových skúseností. Veď nastupujeme proti tímom, ktoré sú poskladané z hráčov vyšších súťaží. Už proti nám hral i bývalý prvoligista Miroslav Božok,“ rozprával kapitán Remixu Michal Saniga, tiež predseda Tatranu Liptovské Revúce.

Stále na prvý víťazný pokrik čakajú chlapci z Lúčok, čiže Havkáči. Teraz v súboji s Fifthy klan aj trošku smoliarsky vyšli naprázdno (7:8). „Stretnutie sme si sami prehrali v poslednej minúte. Za vedenia 7:6, zostali nepokrytí súperovi hráči pred našou bránou a potom sme si dali vlastný gól,“ vysvetľoval kapitán Havkáčov Branislav Hrbček. Na otázku prečo jesenný líder ôsmej ligy má v kolónke výhier stále nulu B. Hrbček odvetil: „Hoci už vlani sme v RFL štartovali, halové ihrisko je nám priúzke, len si naň zvykáme. Zvlášť však doplácame na nepremieňanie šancí. Už ale všetci verím, že v najbližšom kole negatívnu sériu zlomíme. Aj sobota potvrdila, že forma mužstva stúpa. Hlavné však je, že aj takýto spôsobom môžeme vyplniť zimnú prestávku. Už vlani sa nám táto možnosť veľmi zapáčila, takže bez váhania išla znovu prihláška. Konkurencia je naozaj veľmi kvalitná.“

4. kolo: FK Nebuď Blázon – Golden Boys 5:10 (3:8), Volf 3, Teličák, Švidroň – Hrdina 4, Machaj 2, Klačko, Koleň, Hutník, Šlachta, Ako Chcete – Rapids 4:8 (1:2), Kostroš, Borek, Dudko, Kutlík – Mahút 4, T. Gejdoš 3, Jánoš, Los Colchoneros – Remix 1:4 (0:4), Sumega – P. Vierik 2, E. Vierik, Kutaj, Fifthy klan – Havkáči 8:7 (4:3), Mikulec 5, Tatár, Droppa, Prúcha – Pašovič 5, M. Hrbček, Banáš, FC CF – Legendaris ** 1:11 (0:3), Šiška – Kvasničák 4, Bobek a M. Slovák po 2, P. Slovák, Krivoš, Smieška.

Poradie po 4. kole: 1. Legendaris ** 12 b., 2. Golden Boys 9, 3. Rapids 9, 4. Los Colchoneros 7, 5. Fifthy klan 7, FC CF 6, Remix 6, Ako chcete 3 (1 zápas menej), Havkáči 0 (1 zápas menej), SSC Sokolovňa 0 (1 zápas menej), 11. FK Nebuď blázon 0 (1 zápas menej).

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia