Pokračovala stolnotenisová extraliga mužov a žien

Pokračovala stolnotenisová extraliga mužov a žien

RedakciaŠport9.2.2020

V herni ŠKST Ružomberok na Žilinskej ceste v sobotu boli na programe dve stretnutia základnej časti extraligy žien. Domáce družstvo najprv zdolalo uradujúceho majstra Viktóriu Trnava 6:1 a potom rovnakým výsledkom aj posledný tím tabuľky Majcichov.

Áno musíme zobrať do úvahy aj fakt, že Trnava prišla len s dvomi hráčkami, pričom jej chýbala ´jednotka´ Zuzana Peková (momentálne siedma hráčka republikového rebríčka, poz. aut.). I tak je to pekný výsledok, čakali sme, že to bude ťažšia partia,“ uviedla hráčka ŠKST Ružomberok Miriam Kršiaková, svojho času aj slovenská ženská reprezentantka. „Už to vyzeralo, že skončím s aktívnou činnosťou. S Topoľčanmi, kde som predtým pôsobila, som sa nerozišla v najlepšom, tým som aj na nejaký čas zanevrela na stolný tenis. Za pingpongové stoly som sa vrátila až po štvorročnej pauze a určite tento krok neľutujem,“ vyznala sa pre náš portál 22 – ročná hráčka, poslucháčka 5. ročníka Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku. Na našu otázku, kde môže ružomberské družstvo mieriť v aktuálnej sezóne, Kršiaková odvetila: „Nechcem predbiehať, ale určite na finále. Titul, podľa mňa,získa Stolnotenisové centrum (STC) Bratislava, ktoré disponuje veľmi silnou zostavou.“

Štyri kolá pred „gongom“ základnej časti extraligy je na čele stopercentný STC Bratislava pred Ružomberkom, Topoľčanmi a Trnavou, keď toto trio získalo po 24 bodov (7 víťazstiev a 3 prehry).

Pri všetkej úcte k výkonom ružomberských žien, je však nepochopiteľné, ak (dokonca) obhajca titulu na duel najvyššej súťaže pricestuje iba s dvomi „babami“ a potom dva „sigle“ prehrá bez boja. Škoda, že aj taká je slovenská ženská elitná súťaž!

V mužskej extralige, kde nikto nič druhému nedaruje, sa družstvo ŠKST predstavilo za stolmi prvých dvoch tímov, na pôde druhých Malaciek remizovalo 5:5 a u majstra vo Vydranoch podľahlo 2:6. „Remíza v Malackách je veľmi cenná. V oboch zápasoch výborne zahral Martin Truska,“ povedal prezident a tréner ružomberského klubu Dalibor Jahoda. V Malackách Truskovi zostal na rakete 8. hráč slovenského rebríčka Erik Illáš a vo Vydranoch zase získal skalp aktuálnej „šestky“ Petra Šeredu.

V mužskej extralige sa naplnila nadstavbová časť. Ružomberok v skupine o 1. - 6. miesto skončil šiesty a o semifinále sa v play-off pobije s Vranovom nad Topľou.

Extraliga – muži: Malacky – Ružomberok 5:5, Truska 2, Kaššay a Jahoda po 1, Truska – Kaššay, Vydrany – Ružomberok 6:2, Truska 2, ženy: Ružomberok – Trnava 6:1, Šinkárová a Divinská po 2 (obe 1 x wo), Kršiaková 1, Šinkárová – Divinská, Ružomberok – Majcichov 6:1, Šinkárová a Kršiaková po 2, Kováčová 1, Kršiaková – Kováčová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia