Pokračovala stolnotenisová extraliga mužov a žien

Pokračovala stolnotenisová extraliga mužov a žien

RedakciaŠport22.11.2021

Cez víkend bolo na programe 6. a 7. kolo stolnotenisovej extraligy mužov. Pre ŠKST Ružomberok remízové, v sobotu chalani uhrali „egál“ (5:5) v Michalovciach a na druhý deň vo Vranove nad Topľou.

V Michalovciach bol výborný Andrej Kaššay, keď vyhral všetky tri ´single´. Jeden bod pridal mladý Samuel Arpáš a na záver sme uspeli aj vo štvorhre. Táto remíza je pre nás dobrá. Vo Vranove sme odskočili na 3:1, potom ma trochu nahneval Arpáš, ktorý viedol 2:0 a 10:9 v treťom sete, no napokon prehral, čo bola len jeho chyba. Kaššay zase nevyužil dva mečbaly. Domáci postupne otočili stav na 4:3 vo svoj prospech. Potom bolo 4:4 a Arpáš doslova zázračne zdolal domáceho Lukáša Kostelníka 3:1. Škoda, že na záver sme nádejne rozohranú štvorhru nedotiahli do konca. Viedlo sa 2:1 na sety a v treťom 9:7. Vo Vranove konečne zabral Martin Truska a dúfam, že už bude v takomto trende aj pokračovať. Pri konečnom bilancovaní môže pozitívne zavážiť aj to, že obe stretnutia na sety vyhralo naše družstvo,“ zhodnotil víkend tréner ružomberských mužov Dalibor Jahoda.

ŠKST v nekompletnej tabuľke patrí v 12 – člennom pelotóne šiesta priečka s jedenástimi bodmi (1 víťazstvo – 2 remízy – 4 prehry). Siedmy Vranov a ôsma Čadca získali po desať bodov, no majú jeden zápas k dobru. „Najbližšie potrebujeme zdolať doma Čadcu a bodovať aj s Hlohovcom,“ pripojil Jahoda.

Ženy ŠKST Ružomberok vo svojej herni podľahli Malackám 3:6 a obhajcovi titulu STC ŠKST Bratislava 1:6. Išlo o zápasy 4. a 5. extraligového kola. „Musím priznať veľké sklamanie. Proti Malackám sme očakávali víťazstvo. Žiaľ markantne bolo vidno, že dievčatá nemajú natrénované. Akurát Monika Marousková odviedla svoj štandard, inak naše výkony boli slabé. Navyše na poslednú chvíľu, kvôli ochoreniu, ešte vypadla Natália Divinská. Bratislavské družstvo bolo jasným favoritom, tam sme nemali šancu, čestný bod získala Marousková a štvorhru sme prehrali len tesne 2:2,“ konštatoval čestný prezident ružomberského klubu Marián Bystričan, ktorý v sobotu ženy koučoval.

Po piatich kolách sú Ružomberčanky s jedným víťazstvom a štyrmi prehrami piate. Určite sa čakalo viac, no ešte v dlhodobej časti osmičku tímov čaká deväť kôl, teda všetko je otvorené. Najbližšie „baby“ vycestujú do Majcichova a do Topoľčian.

Extraliga – muži: ŠKST Michalovce – ŠKST Ružomberok 5:5, Kaššay 3, Arpáš 1, Truska – Kaššay, VSTK Vranov nad Topľou – Ružomberok 5:5, Kaššay a Truska po 2, Arpáš 1, ženy: ŠKST Ružomberok – MSK Malacky 3:6, Marousková 2, Marousková – Pisarčíková, Ružomberok – STC ŠKST Bratislava 1:6, Marousková 1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia