Pokračovala stolnotenisová extraliga v druhej šestke

Pokračovala stolnotenisová extraliga v druhej šestke

RedakciaŠport3.4.2022

V mužskej extralige stolní tenisti ŠKST Ružomberok za svojimi stolmi remizovali s Michalovcami 5:5 a vyhral nad Kežmarkom 6:4.

V prvom dueli domáci tím vo štvorhre, ktorú vyhral 3:1, zachraňoval remízu. „Keby som bol zdolal Martina Hrušku, ktorý ovládol všetky svoje dvojhry, mohol som získať tri body a my by sme pred záverečnou štvorhrou viedli 5:4. Nad michalovským hráčom som viedol 2:0 na sety,“ uviedol zápasu so Zemplínčanmi Andrej Kaššay, ktorý je ružomberskou jednotkou.

S Kežmarkom hostitelia prehrávali 0:3 a 1:4 a vyzeralo to s nimi zle. Potom prišiel ale dokonalý obrat. „Spolu s Martinom Truskom sa na podarilo získať po dva body a jeden pridal nestarnúci Michal Hodor. Osobne ma dosť škrela prehra s Jakubom Ševecom, ktorého zvyknem porážať. Záverečná štvorhra bola úplne v našej réžii. Dávno som takú pohodovú partiu nezažil,“ doplnil Kaššay.

Ružomberské družstvo je na čele nadstavbovej skupiny o 7. - 12. miesto, so šesťbodovým náskokom pred Michalovcami.

Extraliga – muži: ŠKST Ružomberok – ŠKST Michalovce 5:5, Kaššay 2, Hodor a Truska po 1, Truska – Kaššay, Ružomberok – PPC Fortuna Kežmarok 6:4, Kaššay a Truska po 2, Hodor 1, Kaššay – Truska.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia