Pokračovala stolnotenisová extraliga

Pokračovala stolnotenisová extraliga

RedakciaŠport6.3.2023

Bol to zatiaľ najvydarenejší víkend družstva žien ŠKST Ružomberok v aktuálnom ročníku stolnotenisovej extraligy. Dievčatá najprv remizovali v Majcichove 5:5 a potom vyhrali v Malackách – 6:3.

Hráčky treba pochváliť za kolektívny výkon. V oboch zápasoch prehrávali, ale napokon to zvládli, pričom aj v Majcichove sa dalo vyhrať, avšak remízový výsledok beriem. Najdôležitejšie je, že k stretnutiam sme pristúpili veľmi zodpovedne. Po dlhšom čase zavládla spokojnosť,“ konštatoval Marián Hajas, vedúci ružomberských stolných tenistiek, ktorým po dvanástich kolách v konkurencii ôsmich tímov patrí piata priečka s bilanciou 4 víťazstvá – 1 remíza – 7 prehier.

Muži ŠKST narazili na ťažkých súperov a v oboch prípadoch ťahali za kratší koniec povrazu – v Čadci i doma s Hlohovcom podľahli 2:6. „S Čadcou to skončilo ako v prvom našom vzájomnom súboji. Konečný výsledok, ale úplne nevystihuje dianie za stolmi. Viaceré dvojhry boli vyrovnané, preto zápas mohol dopadnúť aj inak,“ hodnotil Andrej Kaššay, ktorý je ružomberskou jednotkou. „Tretí Hlohovec, nastúpil v plnej sile, aj s úspešným kadetským reprezentantom Damiánom Frolom, no pri troche šťastia sa dalo uhrať aj viac, pokojne i remíza 5:5. Ja i Martin Truska sme mohli pridať po jednom bode a nasledovala by štvorhra.“ Ružomberskému družstvu po 18. kole patrí šiesta priečka (8 – 2 – 8).

Extraliga – muži: MSK Čadca – ŠKST Ružomberok 6:2, Kaššay 2, Ružomberok – ŠK Para TT Hlohovec 2:6, Kaššay a Truska po 1, ženy: TTC Majcichov 5:5, Majerčíková 3, Dziewiczová a Divinská po 1, MSK Malacky – Ružomberok 3:6, Majerčíková, Divinská a Dziewiczová po 2.

I. liga muži (skupina východ): ŠKST Ružomberok B – MKST Veľké Kapušany 8:6, Mikušiak, Blcha, Pilarčík a Holubčík po 2, ŠKST Ružomberok B – STO Valaliky 11:3, Mikušiak 3 (1 x wo), Pilarčík 2 (1 x wo), Holubčík a Blcha po 2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia