Pokračuje defilé špičkovej hokejovej slovenskej mlade

Pokračuje defilé špičkovej hokejovej slovenskej mlade

RedakciaŠport28.4.2022

Uplynulý víkend bol ružomberský „zimák“ dejiskom dvoch finálových turnajoch republikových majstrovstiev Slovenska v hokeji, ktoré otváral sám prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.

Kategóriu kadetov ovládla mladá zmena Slovana Bratislava, pred HK ŠKP Poprad a MMHK Nitra a medzi staršími žiakmi si titul vybojovalo družstvo HK Dukla Trenčín, keď druhá priečka patrila MsHKM Žilina a tretia HK ŠKP Poprad. „Čo sa týka formátu, išlo o pilotný projekt, no odozva bola pozitívna. Samozrejme, vždy je aj čo zlepšovať. Takisto ku kvalite ľadu nikto nemal žiadne pripomienky,“ povedal pre náš portál manažér MHK Ružomberok Peter Matejka.

Hneď na to, ako Zimný štadión S. Mikitu opustilo osem top celkov kadetov a starších žiakov, v pondelok (25. apríla) ich vystriedala ďalšia partia. Päťdesiatjeden mladých hokejistov tu do stredy (27. apríla) absolvovalo výcvikový tábor slovenskej reprezentácie do 15 rokov. Trénerské kvarteto Róbert Rehák ako hlavný a asistenti Peter Holaza, Ladislav Karaffa a Boris Majeský vopred rozdelili mladé nádeje do troch tímov. V družstvách bielych a modrých boli hráči pôsobiaci v domácich kluboch, v kádri červených 16 legionárov. V rámci trojdňového tábora chalani odohrali tri družstvá po dva prípravné zápasy medzi sebou systémom každý s každým.

Zajtra na ružomberskom ľade štartuje ďalší turnaj o titul, tentoraz štyroch dorasteneckých celkov. „Tento víkend to bude ešte vyšší level, veď pôjde o najlepšie štyri dorastenecké družstvá na Slovensku. Čakáme zaujímavé súboje, aj viac divákov,“ dodal P. Matejka.

Program M SR dorastencov – piatok o 13.30 hod.: MŠK Púchov – Barani Banská Bystrica, o 17:30 hod.: Slovan Bratislava – MMHK Nitra, sobota o 14:00 hod.: Banská Bystrica – Nitra, o 17:30 hod.: Púchov – Slovan, nedeľa o 10:30 hod.: Slovan – Banská Bystrica, o 14.:00 hod.: Nitra – Púchov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia