Pokračuje marš stolného tenistu S. Arpáša

Pokračuje marš stolného tenistu S. Arpáša

RedakciaŠport1.2.2022

Druhý turnaj Slovenského pohára mládeže v stolnom tenise starších žiakov v hale Stolnotenisového centra v Bratislave, kde sa zišlo 63 chlapcov, ovládol veľký talent ŠKST Ružomberok Samuel Arpáš, čím excelentne potvrdil, keď za celý deň, od duelov v skupine až po vyraďovaciu fázu, stratil len jeden set, pozíciu lídra republikového rebríčka.

Vo finále Arpáš zdolal Damiána Flóra (ŠK PARA TT Hlohovec) 3:0. Pochvalu si zaslúži aj Jakub Holubčík, ktorého až v semifinále stopol Flóro – 1:3. V stretnutí o 3. miesto Ružomberčan prehral s Adamom Madarasom z Nitry 2:3, hoci viedol 2:0.

Od zajtra už Arpáš so slovenským reprezentačným výberom štartuje na turnaji svetovej série WTT Youth Contender vo svojej vekovej kategórii v Tunise. Momentálne je ružomberský stolný tenista deviatym najlepším hráčom seriálu WTT.

Staršie žiačky (46 dievčat) mali svoju „pohárovku“ v nedeľu v Majcichove. Aj tu zabrala členka ŠKST Ružomberok Carolina Korf, keď sa prekliesnila medzi štyri najlepšie hráčky a v semifinále zostala na rakete slovenskej „jednotky“ a neskoršej víťazky Niny Darovcovej (STC ŠKST Bratislava) – 1:3. V súboji o bronz na rakete Korf skončila Nela Ondrušová ŠKST Topoľčany) - 3:1.

V nedeľu (6. februára) sa v herni ŠKST Ružomberok, na Žilinskej ceste, uskutoční Slovenský pohár chlapcov a dievčat kategórie U 21.

Z výsledkov: starší žiaci – štvrťfinále: Arpáš – Kokavec (ŠK ŠOG Nitra) 3:0, Holubčík – Király (ŠKST Lučenec) 3:2, semifinále: Arpáš – Madaras (ŠK ŠOG Domino Nitra) 3:1, Holubčík – Flóro (ŠK PARA TT Hlohovec) 1:3, finále: Arpáš – Flóro 3:0, o 3. miesto: Madaras - Holubčík 3:2, staršie žiačky: štvrťfinále: Vanišová (TJ GASTO Galanta) – Corf 0:3, semifinále: Darovcová (STC ŠKST Bratislava) – Korf 3:1, o 3. miesto: Korf - Ondrušová (ŠKST Topoľčany) 3:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia