Pokračuje najvyššia súťaž basketbalistiek

Pokračuje najvyššia súťaž basketbalistiek

Ján SvrčekŠport17.11.2023

Po reprezentačnej pauze, zajtra (18. novembra) Niké extraliga basketbalistiek vstúpi do druhej polovice svojej základnej časti. Tretí tím aktuálnej tabuľky MBK Ružomberok, pričom má o bod menej než vedúce duo Piešťanské Čajky a Slávia Banská Bystrica, sa o 17. hod. predstaví v Banskej Bystrici proti poslednému družstvu, ktoré je stále s nulou v kolónke víťazstiev, BK ŠK UMB Banská Bystrica. Pri štarte sezóny Ruža v Koniarni zdolala „sovičky“ 105:23.

V rámci päťdňového mikrocyklu dievčatá dobre potrénovali. Robili sme vlastne všetko. V pondelok, v utorok a vo štvrtok išlo o dve fázy,“ uviedol kouč ružomberských žien Juraj Suja. „V Banskej Bystrici sa chceme dobre rozbehnúť do ďalšej časti sezóny. Na ihrisku plniť veci, ktoré chceme a po všetkých stránkach zápas zvládnuť. Aj keď pôjdeme z plného tréningu.“

So súčasným zdravotným stavom dievčat je Suja spokojný, samozrejme, kvôli „starej maródke“ ešte s družstvom netrénuje Dominika Urbanová, ale už začína s rokou, ktorá je po operácii, kvôli zlomenej kostičke, cvičiť. „Na zápasovej súpiske bude aj Alexandra Buknová, no do zápasu ešte asi nezasiahne. Dúfam, v stredu v Kayseri už áno,“ vravel ďalej tréner MBK.

Po zápasovej prestávke liptovský kolektív najbližšie dva týždne čaká zase výživné „menu“: 22. novembra stretnutie Európskeho pohára FIBA proti Melikgazi Kaysei na tureckej palubovke, 26. novembra doma extraligový duel so Sláviou Banská Bystrica, 29. novembra FIBA Cup v Grécku proti Olympiacosu Pireus a 2. decembra v domácej súťaži Young Angels v Košiciach.

V nedeľu budú mať hráčky voľno, v pondelok sa stretneme na dvoch tréningoch, pričom po druhom sa odchádza do Budapešti, kde prespíme, lebo v utorok zavčasu ráno letíme do Turecka,“ doložil Juraj Suja.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia