Pokrstili nové športovisko na Klačne

Pokrstili nové športovisko na Klačne

Ján SvrčekŠport19.6.2023

Nový formát 3x3 Basketball Streetball Tour Ružomberok v sobotu odštartoval v areáli Fitness centra California na Klačne. Na programe sú ešte dva turnaje, a to 29. júla a 9. septembra. Vlani sa na rovnakom mieste, ale so starým dizajnom, konal 8. ročník Memoriálu Braňa. Aj memoriálová tradícia však pokračuje, práve posledný „podnik“ novej Tour bude mať takýto status.

Majiteľ tamojšieho ´fitka´ Miloš Rousek sa rozhodol zveľadiť svoj areál a tým vznikli štyri krásne streetballové ihriská. To bol impulz pre spustenie našej iniciatívy,“ rozhovoril sa Ľudovít Beťko, jedna z kľúčovým persón tohto projektu. „Spolu so mnou išli do toho Milan Surový, Dagmar Petruf-Huťková, Mária Grafová, Štefan Jamsila, no i ďalší. Oproti Memoriálu Braňa Madaja, sme rozšírili ponuku kategórií, pričom pribudli i mládežnícke. Na úvodné ´stretko´ prišlo desať družstiev. Netajím, čakali sme viac, avšak všetko sa zomlelo veľmi rýchlo, a tak chýbala aj dostatočná propagácia. Verím, že druhý turnaj už osloví širší okruh ľudí z Ružomberka, či z okolia. Výsledky nie sú až tak prvoradé, skôr ide o to, aby sme si schuti zašportovali a užili spoločné chvíle.“

Víťazi jednotlivých kategórií – U 12: Šelmy (Natália Kucbelová, Nina Murínová, Bibiana Majková, Ema Tóthová, U 15: Šariky (Sára Jamsilová, Adela Kaplaňová, Veronika Nemčeková, Laura Kaplaňová), muži: Vysokootáčkový kolektív (Ján Majher, Jano Šimún, Adam Staš), mix: Stred 1 (Adam Matis, Jozef Čerňanský, Lukáš Chyla, Radka Chodáková).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia