Poltucet futbalových prípraviek o Pohár primátora

Poltucet futbalových prípraviek o Pohár primátora

RedakciaŠport19.5.2023

V nedeľu (21. mája) sa na hlavnej ploche štadióna MFK Ružomberok uskutoční Pohár primátora mesta, turnaj kategórie U 11 za účasti šiestich družstiev – Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, FC Petržalka, Spartak Trnava, AS Trenčín, FC Košice a domácej prípravky.

Prvé zápasy, zároveň vždy budú prebiehať dva (každý na jednej polovici ihriska) sú naplánované na 10. hod. a posledné sa začnú o 13:30 hod. Hrá sa systémom každý s každým, pričom stretnutie trvá 20 minút.

Pravidelne sa snažíme pre našu najmladšiu zmenu pripraviť v lete, prípadne aj v zime vlastný turnaj. Pre tento ročník chlapcov 2012, je to už štvrtý v rade. Názvy sa menia, v minulosti sme si uctili pamiatky ľudí, ktorí boli spätí s futbalom v našom meste. Teraz je to Pohár primátora mesta,“ uviedol riaditeľ podujatia a šéf prípraviek MFK Ružomberok Róbert Hazucha.

Účasť je vždy zaujímavá. „Na prípravách zakaždým pracujeme už od februára. My takisto chodíme po turnajoch, takže ako tréneri sa navzájom poznáme. Potom je jednoduchšie obvolať potenciálnych súperov. Z pôvodnej šestky nám tentoraz vypadol Prešov, no nahradili sme ho Pohroním,“ doplnil R. Hazucha.

Pripomeňme, že pred rokom išlo u Turnaj Juraja „Popola“ Hariňa, jedného zo zakladateľov fanklubu Concordia 1906, a to v kategórii U 10.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia