Poltucet pozvánok v rámci RBL

Poltucet pozvánok v rámci RBL

RedakciaŠport22.6.2022

Ružomberská bežecká liga (RBL) 2022 má svoj presný program i pravidlá. Piaty diel dlhodobej súťaže pozostáva zo šiestich pretekov – Bežecké kritérium (5. júla, ZŠ Zarevúca) Beh ku krížu (17. júla, Černová), Večerný beh (2. septembra, Park Š. N. Hýroša), Beh okolo Sidorova (25. septembra, pred hotelom Áčko), Beh na Málinné (9. októbra, Hrabovo) a Liptovský Štefanský beh (26. decembra, mesto Ružomberok).

RBL, ktorú zastrešuje Občianske združenie Ružomberok v pohybe, je vypísaná pre 27 vekových kategórií, pričom oproti minulosti vypadli „hobíci“. Účasť na jednotlivých pretekoch je otvorená pre všetkých záujemcov, bez obmedzení (nezáleží na okrese, meste, štátnej príslušnosti). Body do celkového hodnotenia ligy sa však prideľujú iba štartujúcim, ktorí majú trvalé, prípadne prechodné bydlisko v okrese Ružomberok, alebo sú registrovaní v športovom klube, čo ma sídlo v Ružomberskom okrese.

Do konečného poradia sa započítajú body z piatich najlepších dosiahnutých výsledkov. Aby pretekár sa dostal do celkového hodnotenia RBL, musí absolvovať minimálne štyria štarty. V detských kategóriách 1 – 4, sa nemerajú časy a nevyhodnocuje poradie. Za dokončené preteky chlapci a dievčatá, získavajú jeden bod. Každé dieťa, ktoré absolvuje minimálne štyri preteky, pri záverečnom vyhodnotení RBL 2022 dostane bronzovú medailu, za päť striebornú a za šesť zlatú.

Pri otváracom podujatí na tartanovom ovále Základnej škole Zarevúca (5. júla) budú oficiálne vyhlásené výsledky RBL 2021 i s ocenením pretekárov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia