Poltucet republikových medailí pre ŠKST Ružomberok

Poltucet republikových medailí pre ŠKST Ružomberok

RedakciaŠport8.5.2022

Na víkendových majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise staršieho žiactva v Bratislave si dvaja členovia trojčlennej výpravy ŠKST Ružomberok vybojovali po tri „kovy“.

Samuel Arpáš získal titul v dvojhre a v chlapčenskej štvorhre s Damiánom Flórom (ŠK Para TT Hlohovec) a striebro v zmiešanej štvorhre s Vandou Vanišovou (TJ Gastro Galanta). Carolína Korf sa zo zlata tešili v mixe s Damiánom Flórom, v dievčenskej štvorhre si s Emmou Molnárovou (ŠKST Junior Michalovce) vybojovala striebornú medailu a v singli bronz, keď v semifinále zostala na rakete neskoršej víťazky Niny Darovcovej (STC ŠKST Bratislava). Tretí Ružomberčan Jakub Holubčík v dvojhre i vo štvorhre (s Košičanom Martinom Markom) skončil vo štvrťfinále, teda na 5. - 8. mieste.

Samko Arpáš sa prezentoval v takom svetle, ako celú sezónu. Potvrdil rolu favorita, no vo finále to nemal jednoduché. Pôsobil trochu nervóznym dojmom, lenže zvládol túto bitku. Keďže pridal aj ďalšie medaily, môže byť so sebou spokojný. Carolína Korf, ktorá ešte aj o rok bude patriť do kadetskej kategórie, sa snaží o chlapčenský stolný tenis, ktorý ju posúva ďalej. Trochu viac sa čakalo od Jakuba Holubčíka,“ stručne zhodnotil šampionát tréner ŠKST Ružomberok a kouč slovenskej chlapčenskej reprezentácie kadetov Dalibor Jahoda.

Z výsledkov – chlapci: dvojhra – semifinále: Arpáš (ŠKST Ružomberok) – Kokavec (ŠK ŠOG Nitra) 4:1, finále: Arpáš – Flóro (ŠK Para Hlohovec) 4:2, štvorhra – finále: Arpás, Flóro – Király (ŠKST Lučenec), Kokavec (ŠK ŠOG Nitra) 3:1, dievčatá: dvojhra – semifinále: Darovcová (STC ŠKST Bratislava) – Korf (ŠKST Ružomberok) 4:0, štvorhra - finále: Habarová (KST RAKSIT), Vanišová (TJ Gastro Galanta) - Korf, Molnárová (ŠKST Junior Michalovce) 3:1, zmiešaná štvorhra – finále: Arpáš, Vanišová – Flóro, Korf 0:3.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia