Popoludnie koženej v Liptovskej Teplej

Popoludnie "koženej" v Liptovskej Teplej

RedakciaŠport19.8.2021

V Liptovskej Teplej na sobotu (21. augusta) pripravujú Obecný športový deň. Všetko bude prebiehať na miestnom futbalovom ihrisku.

O 13. hod. sa stretnú futbalové výbery detí Liptovskej Teplej a TJ Máj Černová. O dve hodiny neskôr má výkop zápas starých pánov medzi domácim OŠK Renop a výberom Liptova. Posledným dejstvom na zelenom koberci bude o 17. hod. majstrovský duel šiestej ligy Liptovská Lúžna – TJ Družba Smrečany/Žiar.

Vlani sme cez prázdniny, ešte pred štartom majstrovských súťaží, usporiadali futbalový turnaj mužov za účasti štyroch dedinských tímov. Tento rok sme sa trochu báli, so zreteľom na stále živý koronavírus, ísť do takéhoto rizika. Pandémia strašne veľa vecí stopla, veď v mnohých spoločenských oblastiach doslova zastal život, preto sme rozmýšľali, čo v rámci pohybovej aktivity spraviť. Sobotňajší projekt, ktorým chceme pritiahnuť ´decká´ i širšiu športovú komunitu, je svojim spôsobom výsledkom spoločného snaženia,“ povedal pre náš portál starosta Liptovskej Teplej Milan Kašák.

Tento futbalový event, aj so sprievodným programom, bude tiež poctou bývalému skvelému hráčovi Júliusovi Eliášovi, ktorý 19. apríla 2021 ako 63 – ročný nečakane ukončil svoju pozemskú púť. „Jeho syn Marcel dlhšie u nás hráva a takisto funkcionárči. Mnohí Jula Eliáša, len mimochodom člena Siene slávy Liptovského futbalového zväzu, máme v živej pamäti ešte z ružomberskej éry. Sám spomínam na časy, keď on s mužstvom trénoval na hlavnej trávnatej ploche a ja som ako atlét krúžil po škvárovej dráhe,“ pripojil miestny richtár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia