Posledná fortunaligová bitka futbalového roka 2022/2023 pod Čebraťom

Posledná fortunaligová "bitka" futbalového roka 2022/2023 pod Čebraťom

RedakciaŠport12.5.2023

Zajtra (13. mája) v predposlednom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o 7. - 12. miesto o 16:30 hod. 44 – bodový Ružomberok privíta 33 – bodové Michalovce. Ide o súboj lídra druhej „šestky“ s mužstvom z tretej priečky. Kým Ruža si už skôr zabezpečila primát v tejto tabuľke, mužstvo zo Zemplína ešte stále nemá definitívne istú prvoligovú príslušnosť aj pre najbližší súťažný ročník.

Obaja súperi v predchádzajúcich dvoch kolách vyšli naprázdno, Michalovce podľahli v Skalici 2:3 a minulú sobotu doma Trenčínu 0:2. Kolektív spod Čebrať najprv neuspel v Zlatých Moravciach (0:1) a naposledy nečakane na vlastnom ihrisku so Skalicou (1:2).

V poslednom zápase doma určite chceme vyhrať a tým sa aj odvďačiť našim fanúšikom za celú sezónu. Za to, že vždy stáli pri nás,“ uviedol ružomberský tréner Peter Struhár. „Je známe, že zápas proti Skalici mužstvu nevyšiel. Neboli sme kvalitní, navyše súper trestal každú našu chybu. To už nesmieme dopustiť. Celý týždeň sme sa zameriavali na technicko-taktické veci. Riešila sa analýza minulého stretnutia, aby nedošlo k opakovaniu nedostatkov. Verím, že chalani, hlavne v ofenzíve, budú kvalitnejší a údernejší.“

Ružomberok s určitosťou obsadí celkove siedmu priečku. Aby si však zahral baráž o Konferenčnú ligu, musí Trnava skončiť v prvej trojke. Spartak je momentálne na tejto pozícii, no len s dvojbodovým náskokom pred Podbrezovou a Banskou Bystricou.

V základnej časti aktuálnej sezóny „Struhárovci“ remizovali na Zemplíne 1:1 a doma vyhrali 1:0, v nadstavbe sa prvá konfrontácia v Michalovciach skončila „egálom“ 2:2, keď domáci vyrovnali v nadstavenom čase.

Ružomberská zostava určite bude závisieť aj od zdravotného stavu hráčov. Všetko nasvedčuje tomu, že kvôli problémom s achilovkou nebude (opäť) k dispozícii Mojžiš.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 13 výhier, 10 remíz, 2 prehry, skóre 45:20.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia