Posledný (asi) Sapiho zápas

Posledný (asi) "Sapiho" zápas

Ján SvrčekŠport18.6.2023

Dnes (18. júna) v štvrtoligovom dueli proti Žarnovici chcel 38 – násobný slovenský reprezentant Marek Sapara, ktorý po profesionálnej dráhe bol hráčom OŠK Bešeňová, oficiálne dať bodku za svojou hráčskou kariérou. Lenže Žarnovica v priebehu týždňa oznámila, že k termálnym jazerám na posledné kolo nepricestuje.

Bešeňovci si tak na „Sapiho“ rozlúčku pozvali víťaza deviatej ligy Sokol Komjatná. Po prípravnom stretnutí, ktoré sa skončilo domácim víťazstvom 4:2, nasledovalo veľké poďakovanie futbalovej ikone. Miestny starosta a tiež predseda OŠK Martin Baran odovzdal Marekovi Saparovi plaketu, na ktorej sú všetky kluby, kde pôsobil, tiež v podobnom duchu ladený obraz, darčekový kôš a kvety.

Futbalista, ktorý v súťažnom ročníku 2005/2006 priviedol Ružomberok k historickému „double“ a potom skvelé sezóny odtiahol aj v Nórsku, či v Turecku, účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike, bol dnes na „placi“ symbolicky do 27. min., keďže práve „dvadsaťsedmičku“ počas svojej hráčskej misie nosil na drese.

Do štvrtka platilo, že dnes to bude môj posledný zápas. Lenže potom všetko pokazila Žarnovica. Chcel som sa rozlúčiť na ihrisku, v oficiálnom stretnutí. Hrajúci tréner Jozef Kapláň povedal, že sa pokúsi zariadiť náhradného súpera, dokonca krajným riešením bolo, že si zahráme len medzi sebou. Chvalabohu prišla Komjatná. Veď už všetko, čo sa týka jedla a občerstvenia, bolo zabezpečené,“ vysvetľoval Sapara, no nepotvrdil, či to bol naozaj jeho posledný zápas. „Uvidíme, chcel som všetko zavŕšiť ´majstrákom´ a nie priateľským súbojom. Bolo by to krajšie. Momentálne nezavrhujem myšlienku, že ešte raz vybehnem na trávnik. Možno na na začiatku novej sezóny,“ doložil v súčasnosti v prvom rade televízny expert, ktorý 31. júla dovŕši 40 rokov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia