Posledný sveťák a v nedeľu majstrovstvá sveta

Posledný "sveťák" a v nedeľu majstrovstvá sveta

RedakciaŠport24.1.2022

Matej Ulík z Liptovskej Osady na včerajších pretekoch Svetového pohára v cyklokrose v holandskom Hoogerheide v kategórii elite obsadil 41. priečku. Pre slovenského reprezentanta to bol posledný štart pred víkendovým svetovým šampionátom v americkom Fayetteville.

Som vo Frankfurte nad Mohanom a práve balíme bicykle. Zajtra už odlietame do Ameriky,“ ozval sa nám dnes poobede v telefóne jazdec českého Expres CZ-Tufo Team – u Kolín a prešiel k včerajšiemu „sveťáku“. „Po náročnom sústredení v Španielsku, som voľnejší týždeň strávil doma v Liptovskej Osade. Potreboval som aj trochu zrelaxovať. Navyše bicyklu neprialo ani počasie. Do Holandska som sa išiel predovšetkým rozjazdiť pred majstrovstvami sveta. Najprv som sa držal okolo 45. miesta, no poskočil som aj na 39. Potom som však trochu stratil. Škoda, lebo do 40. miesta boli aj finančné odmeny. Teplota vzduchu sa držala na siedmich stupňoch, nepršalo a trať bolo slušná.“

V nedeľu Ulíka čaká druhý štart na vrcholnom svetovom podujatí medzi mužmi. „Ťažko hovoriť o nejakých plánoch, či cieľoch. Na štarte nebude veľa pretekárov, očakáva sa viac – menej len absolútna špička. Osobne spokojný budem, ak vydám všetko, čo som natrénoval a na čo mám,“ dodal 24 – ročný „biker“. Len mimochodom, v „štartovkách“ v jednotlivých kategóriách budú len traja Slováci a Osaďan ako jediný muž.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia