Postupový sen Lúčok sa stal (tiež) obeťou koronavírusu

Postupový sen Lúčok sa stal (tiež) obeťou koronavírusu

RedakciaŠport28.4.2020

V lete 2018 Ivan Dittrych prevzal futbalistov ŠK Lúčky – kúpele. V prvej sezóne mužstvo z ôsmej ligy vytiahol do siedmej a nezakrýval ambíciu pridať aj druhý triumf. Po jesennej časti Lúčky trónili na čele tabuľky s rovnakým 30 – bodovým zásahom ako druhé Iľanovo. Ako je však dávnejšie známe, Liptovský futbalový zväz kvôli koronakríze všetky svoje súťaže ročníka 2019/2020 anuloval.

Neviem, čo bude ďalej, ani či zostanem pri mužstve. Druhú sezónu som sa rozhodol pridať, aby sme dostali Lúčky do šiestej ligy, čo sa nepodarilo, keďže moja práca zostala nedokončená. Chlapci mali súťaž nádejne rozbehnutú. Nebyť maródky a nejakých absencií pre pracovné povinnosti, mohli sme mať aj štvor-päť bodový náskok. Na jar mužstvá z prvej šestky by merali cestu do Lúčok. Samozrejme, všetkých nás mrzí, že prišiel predčasný koniec. O tom, že zdravie je prioritou však nik nepochybuje,“ rozprával Dittrych (roč. nar. 1965).

Bývalý futbalista, ktorý najviac sezón odkrútil pod Čebraťom, nezakrýva aj obavy z budúcnosti, či straty entuziazmu a motivácie. „Chlapci išli za svojim cieľom a zrazu zistili, že celé úsilie bolo zbytočné. V prípade mužstiev, ktoré boli na pokraji vypadnutia, ich zrušenie súťaže môže naštartovať. Naopak, tí čo hrali o čelné pozície, cítia sklamanie. Keďže hráči sa raz´popálili´, neviem, či zase sa budú dať správne nabudiť. Veď všetko pôjde odznova, dokonca ako cez ´kopirák, s rovnakým žrebom. Najprv doma Uhorská Ves, potom Prosiek... To všetko, čo sme absolvovali, treba zase do bodky zopakovať. Veľmi náročné aj na psychiku,“ vysvetľoval ďalej doterajší kouč Lúčok.

Či výborníci ŠK prehovoria Dittrycha na ďalšiu spoluprácu je momentálne otázne, hoci rázne nie z jeho úst nezaznelo. „Máme sa spolu stretnúť, keď sa celková atmosféra vyvolaná pandémiou upokojí. Ja však stále nevidím žiadne svetlo v tomto tuneli. Naopak počuť hlasy, že nový ročník súťaže sa nezačne ani septembri. Prognózy a predpovede sú rôzne, uvidíme. Rozmýšľal som aj nad tým, či v danej situácii chalani nebudú skôr potrebovať nového trénera, ktorý by ich nakopol, pretože moja postupová misia z vyššej moci nebola úspešne zavŕšená.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia