Poter koženej trénuje a vytešuje sa v Liskovej

Poter "koženej" trénuje a vytešuje sa v Liskovej

RedakciaŠport27.7.2022

Ružomberské futbalové prípravky sú opäť v Liskovej. Už piatykrát sa koná v areáli tamojšieho Obecného športového klubu kemp predžiackych kategórií fortunaligistu. Ide o početnú, takmer 50 - člennú skupinu.

Týmto opäť otvárame tréningový proces našich najmladších kategórií – U 9, U 10 a U 11. Ráno nám rodičia ´decká´ privezú a poobede o pol štvrtej si ich zase vyzdvihnú. Ide o denný kemp, od pondelka do piatku, s dvojfázovými tréningmi a so spoločným obedom. V Liskovej už tradične na jednom mieste máme k dispozícii všetko, čo potrebuje, vrátane dvoch futbalových plôch. Týmto formátom tiež sledujeme, aby sa naša najmladšia zmena sa navzájom spoznala a tak došlo k utuženiu väčšieho kolektívu. Samozrejme, tí mladší, si aj na ihrisku všímajú starších chalanov. Celý tento projekt svojho času vznikol aj vďaka iniciatíve rodičov,“ vysvetľoval šéftréner prípravkárskeho podhubia MFK Ružomberok Róbert Hazucha.

Včera medzi chalanov zavítali aj hráči ružomberského A mužstva - Alexander Mojžiš, Martin Regáli, Tomáš Bobček a Matej Madleňák. „Bolo to veľmi milé. Najprv naše nádeje dostali priestor na otázky, ktorých bolo neúrekom, potom sme sa spoločne odfotili a na rad prišla autogramiáda. Podpismi kartičiek však vzácna návšteva neskončila. Chlapci sa, podľa pokynov, rozpŕchli na štyri malé ihriská, tu hrali medzi sebou i vedno so svojimi vzormi z nášho prvého mužstva,“ dodal očividne spokojný Hazucha.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia