Povedia si budúci mesiac áno?

Povedia si budúci mesiac "áno"?

RedakciaŠport5.4.2020

Lukáš Ondrek, momentálne hráč druholigového B tímu MFK Ružomberok, okrem futbalovej výluky, má aj ďalší problém. Už dávnejšie si s priateľkou naplánovali svadbu na 30. mája 2020, lenže vzhľadom na celkovú karanténu kvôli koronavírusu, je tento dátum ohrozený.

Samozrejme, pandémia výrazne zasiahla aj do nášho osobného života. Stále ešte čakáme, čo sa udeje, zatiaľ nič nerušíme. Ešte mesiac vydržíme a potom sa rozhodneme. Pred rokom sme sa zasnúbili a potom sme si dali tento termín. Dlho očakávaná radostná udalosť a teraz,nevieme, či v pôvodnom čase z nej niečo bude,“ rozprával 27 – ročný obranca, ktorý má na svojom konte aj 32 štartov v najvyššej futbalovej súťaži, ešte v sezónach 2012/2013 – 2015/2016.

Posledný májový deň je pre mňa aj ďalším medzníkom, vtedy sa mi končí zmluva s ružomberským klubom. Doteraz ma nikto neoslovil, takže neviem povedať, čo bude ďalej. Už som si aj začal vybavovať posledný zápas v ružomberskom drese, ak sa ma niekto naň spýta, no stále dúfam, že jarná časť by sa mohla dohrať,“ pokračoval Ondrek.

Takisto ako ostatní futbalisti, aj rodák z Oravy, ktorý najviac sezón strávil pod Čebraťom a dva razy hral za reprezentačnú „devätnástku“ a v jednom stretnutí nastúpil za národný tím do 21 rokov, sa musí prispôsobiť súčasnému zápasovému a tréningovému pôstu. „Je to náročné,“ tvrdí muž, ktorý vlani v lete sa do Ružomberka vrátil z hosťovania v Tatrane Liptovský Mikuláš a má za sebou tiež misie v Martine a Rimavskej Sobote. „Človek bol zvyknutý každý deň trénovať, robiť to, čo ho baví a napĺňa. Teraz mi zostávajú len individuálne výbehy do terénu a domáce posilňovačky. To veru nie je ono, chýba vám kolektív a plnohodnotný futbal. Určite je to aj veľký nápor aj na psychiku. Ľutujem tých spoluhráčov, čo sú zavretí doma v bytoch. Ja bývam v rodinnom dome na dedine, v Martinčeku, takže môžem ísť aspoň na dvor a aj okolo baráka niečo porobiť.“

Na záver Ondrek ešte pripojil: „Chýba mi tiež šport v televízii. Človek bol zvyknutý čakať na športové správy, lenže momentálne sa nič nedeje. Akurát sa dozvie, čo všetko sa ruší a čo kvôli koronavírusu padá.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia