Poznáme cestovný poriadok ružomberských žabiek v EP FIBA

Poznáme "cestovný poriadok" ružomberských "žabiek" v EP FIBA

RedakciaŠport24.8.2021

Uplynulý štvrtok v v nemeckom Freisingu vyžrebovali skupinovú fázu Európskeho pohára FIBA žien. Náš majster MBK Ružomberok sa ocitol v J skupine spolu s francúzskym LDLC Asvel Feminin Lyon, španielskym Estudiantes Madrid a štvrtým do partie bude úspešnejší tím z kvalifikačnej dvojice Panthers Liege (Bel.) - Ulriken Eagles (Nór.).

Dnes už je známy aj kompletný program Ruže v základnej štvorke. „Začíname 13. októbra proti víťazovi kvalifikácie. Potom dievčatá čakajú tri stretnutia vonku. Akurát ešte nie je presný dátum nášho zápasu 4. kola. V prípade, že z kvalifikačnej dvojičky postúpi Liege, na belgickej palubovke sa predstavíme 2. novembra, ak Ulriken, tam sa bude hrať o deň neskôr,“ informoval nás športový riaditeľ MBK Ružomberok Radoslav Popelka.

O tom, či absolvovať tri stretnutia v rade na súperovej palubovke je hendikep, čelný funkcionár slovenského pohárového zástupcu nechcel špekulovať. „Spravidla to tak býva, že družstvo z druhého koša má takýto sled zápasov. Na druhej strane niekto by zase mohol povedať, že za výhodu možno považovať dve posledné kolá vo vlastnej hale. No vtedy prídu k nám tí najsilnejší súperi – Lyon a Madrid,“ pokračoval Popelka.

Ružomberské basketbalistky domáce duely odohrajú v stredu a 17. hod. „To bol aj náš zámer, s tým sme išli do rokovaní. Ak skupinu doplní Liége, aj stretnutia vonku budú v stredu. Je to výhodné z hľadiska domácej extraligy, kde zápasy nemusíme prekladať na nedeľu a tým narúšať celkový tréningový i regeneračný mikrocyklus,“ dodal Radoslav Popelka.

Program Ružomberčaniek v J skupine: 13. októbra o 17. hod.: MBK - Panthers Liege (Bel.)/ Ulriken Eagles (Nór.), 20. októbra: o 20:30 hod.: Asvel Feminin Lyon – MBK, 27. októbra o 20:30 hod.: Estudiantes Madrid – MBK, 2. novembra o 20:30 hod.: Liege – MBK, alebo 3. novembra o 19:30 hod.: Ulriken – MBK, 24. novembra o 17. hod.: MBK – Lyon, 1. decembra o 17. hod.: MBK – Madrid.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia