Poznáme definitívne podkošové dátumy

Poznáme definitívne podkošové dátumy

RedakciaŠport10.3.2021

Basketbalistky MBK Ružomberok už poznajú termíny svojich zostávajúcich zápasov v extraligovej nadstavbe o 1. - 4. miesto.

Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (HK SBA) na dnešnom zasadnutí rozhodla, že odložené stretnutia 5. kola Young Angels Košice – ŠBK Šamorín a MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky (z 27. februára) sa odohrajú 17. marca. HK SBA tiež potvrdila, že zápasy posledného kola Šamorín – Ružomberok a Piešťany – Košice budú v pôvodnom termíne, teda túto sobotu (13. marca).

Tak znie nariadenie a musíme ho rešpektovať. Hoci nie je celkom šťastné, moje pocity sú však nepodstatné. Mrzí ma, že o niečom sa týždeň diskutovalo a teraz to neplatí. Napríklad my sme so Šamorínom dospeli k nejakej dohode, avšak špekulovali Piešťany. Najhoršie po tomto verdikte vyšiel Šamorín. Niektorým jeho hráčkam končí karanténa len 11. a 12. marca, kým družstvo Čajok je mimo karantény od 6. marca,“ uviedol tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

V hornej štvorke majú družstvá v rozpätí šiestich týždňov druhú trojtýždňovú zápasovú prestávku. Prvú si vyžiadali asociačné termíny a zabukovaný víkend pre finálový turnaj Slovenského pohára, ktorý bol napokon preložený a druhú spôsobil COVID-19.

Aj keď zápasy sa neuskutočnili, s tréningovou morálkou a motiváciou dievčat nebol problém. Samozrejme, nejaké veci sme aj zmenili, na konci týždňa hráčky mali dva dni voľna a do prípravy boli zaradené tiež doplnkové športy,“ doplnil Suja. Len mimochodom, jeho družstvo naposledy odohralo extraligový duel 21. februára, keď vyhralo v Košiciach 72:67.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia