Pražské pódiá stolného tenistu J. Holubčíka

Pražské pódiá stolného tenistu J. Holubčíka

Ján SvrčekŠport26.6.2024

Člen ŠKST Ružomberok Jakub Holubčík (roč. nar. 2008) dosiahol skvelý úspech, keď ovládol kategóriu U 17 na veľkom medzinárodnom turnaji v stolnom tenise Prague Grand Prix 2024 v Prahe.

Náš hráč prešiel turnajom bez jediného „zakopnutia, keď nielen vo vyraďovacom „pavúku“, no taktiež v skupine všetky duely vyhral.

Celkove išlo o mamutí podnik, s množstvom kategórií, ktorý prebiehal naraz v dvoch halách, postavených vedľa seba. V našej ´sedemnástke´ sa zišlo okolo sedemdesiat hráčov, pričom bolo dvanásť základných skupín,“ povedal na začiatok ružomberský stolný tenista.

Vo štvrťfinále Holubčík zdolal Holanďana Sam Groenewouda 3:0, v semifinále Slováka Matúša Királyho (MKST Veľké Kapušany) 3:2 a na záver, takisto v päťsetovej bitke českého reprezentanta Martina Vaigla. „Finále bolo veľmi náročné. V štvrtom sete, za stavu 2:1, som viedol 10:6, lenže štyri setbaly zostali nevyužité, a tak prišiel na rad rozhodujúci set, ktorý vyznel 11:9 v môj prospech. Takisto ťažký bol duel s Királym, s ktorým sa veľmi dobre poznáme. Pražský výsledok si veľmi cením a mám z neho veľkú radosť,“ stručne opísal svoju cestu k triumfu Jakub.

Hráč ružomberského klubu bol na pódiu i v súťaži dvojčlenných družstiev a spolu s Rakúšanom Danielom Gschanesom obsadili druhú priečku, keď vo finále prehrali s českým párom Martin Vaigl, Jiři Řeháček 0:4.

Študent Bilingválneho gymnázia v Dolnom Kubíne, kde úspešne zavŕšil prvý ročník, je momentálne na reprezentačnom kempe v Nitre. „Ide o sústredenie pred majstrovstvami Európy, ktoré budú vo Švédsku. Som však len v úlohe prvého náhradníka, takže neviem, ako to vypáli,“ doložil Jakub Holubčík.

Foto: Prague Grand Prix

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia