Prebieha jubilejný diel Ružomberskej tenisovej ligy

Prebieha jubilejný diel Ružomberskej tenisovej ligy

RedakciaŠport19.6.2019

V plnom prúde je 10. ročník Ružomberskej tenisovej ligy (RTL). Formát, adresovaný rekreačným vyznavačom chlpatej loptičky. Ten v roku 2010 odpálil Milan Sekera a odvtedy ho zastrešuje. Dlhodobá súťaž sa hneď na začiatku chytila a dnes je už stálicou na amatérskej tenisovej mape.

V prvej a druhej lige máme po šesť družstiev a sedem v zmiešanej. Niektoré tímy nám oproti minulému roku vypadli, ale nahradili ich nové,“ rozhovoril sa Sekera. „Naši ligisti si sami dohodujú termíny zápasov. Trošku ich ale musíme naháňať, aby si všetko nenechávali na poslednú chvíľu. Súťaže sú už rozohrané a chceme, aby bolo zavŕšené do 31. augusta. Oficiálne vyhlásenie výsledkov, spolu s ocenením najlepších družstiev sa uskutoční 7. septembra v rámci turnaja Klačno open vo dvojhrách, ktorý tiež dovŕši desať rokov.“

Tenisový turnaj Klačno open má aj svoju „deblovú“ odnož. Tento „podnik“ už pomaly klope na dvere. V areáli Fitness centra California na ružomberskom sídlisku Klačno sa uskutoční 29. a 30. júna.

Pripomeňme, že z 9. ročníka RTL si víťazné trofeje odniesli – I. liga: Stolári (Anton Janky, Ľudovít Milan), II. liga: Šťastkovia (Marián Páleš, Tomáš Legerský), zmiešané družstvá: ASEX (Milan a Beáta Sekerovci).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia