Prečo Ruža pukla v Dunajskej Strede 2:3?

Prečo Ruža "pukla" v Dunajskej Strede 2:3?

RedakciaŠport13.9.2020

V 20. min. Ružomberok dostal do vedenia Almási, od 34. min. „Hasprovci“ mali na ihrisku o jedného muža, keďže Nemcovi Janinikovi Müllerovi sa po druhej žltej karte pred očami začervenalo, napriek tomu Dunajská Streda na začiatku druhého dejstva dokázala preklopiť výsledok na svoju stranu (3:1) a napokon si aj zapísala do tabuľky šieste víťazstvo v rade.

To nie je ani tak o šťastí, skôr o schopnosti zvládnuť zápas s chladnou hlavou. Prvý polčas bol z našej strany výborný, hra mužstva mala vysokú kvalitu. Ani do druhej polovice chlapci nevykročili zle, lenže prišli individuálne zaváhania a tie nás stáli body. Zbytočne je bohviekde hľadať príčiny našej prehry. Za ňou boli akurát inkasované góly, ktoré sme nemali dostať. Na mužstvo zapôsobili veľmi zle, chlapcami poriadne otriasli. Dostali sme sa však z tejto ujmy, našou snahou bolo výsledok zvrátiť, no nevyšlo to,“ rozprával na druhý deň po divácky atraktívnom dueli na Žitnom ostrove tréner futbalistov spod Čebraťa Ján Haspra.

Cez prestávku, za vedenia 1:0, ružomberskí futbalisti dostali jasné pokyny. „Vravel som chlapcom, že musia byť ostražití a zároveň využiť číselnú prevahu. Hrať rozumne, rýchlo a dobre kombinovať. Nadviazať na to, čo sme ukazovali v prvom polčase,“ dodal hlavný kouč MFK.

Zápasový účet otvoril Ladislav Almási, ktorý do Liptova prišiel práve z Dunajskej Stredy. „Strašne som sa tešil, že sme išli do vedenia. Keď súper prišiel o vylúčeného hráča, vravel som si, tento zápas musí byť náš. Stačila jedna krátka pasáž po prestávke, náš úplný výpadok a bolo po nádejach. Škoda, ved prvý polčas sme jasne ovládli. Sám si neviem vysvetliť, čo sa potom udialo. Na konci moje príjemné pocity zo streleného gólu, jednoznačne pretláčal smútok. Strašne potrebujeme body a už to vyzeralo na pozitívny zlom,“ vyznal sa pre náš portál 21 – ročný Almási.

Matúš Kmeť najprv nabil Almásimu na „otvarák“ a v 62. min. bol autorom kontaktného gólu MFK (na 2:3). „Veru, takúto bilanciu som ešte vo Fortuna lige nedosiahol. No neznamená takmer nič, keď sa prehralo. Veľmi ma to mrzí, ale už nič s tým nenarobíme. Za jediné malé plus možno považovať, dva strelené góly po dlhom čase,“ vravel Matúš Kmeť. Takisto krútili hlavou nad šesťminútovkou, v ktorej DAC nielenže vstal z kolien, ale napokon zápas zatvoril. „Ťažko vysvetliteľné, dovtedy sme boli dominantní, súpera sme nepúšťali do ničoho. No keď zrazu na nás vyletel, nevedeli sme si ani si prihrať. To bola pasáž, v ktorej domácim až všetko sadlo. Prišiel prvý inkasovaný gól, asi šok, že to vyšlo súperovi s desiatimi hráčmi. Potom Dunajská Streda sa dva razy trafila z diaľky. Neprekombinovala našu obranu, ale skórovala,“ dorozprával 20 – ročný odchovanec MFK, ktorý sa v sobotu druhý raz trafil „do čierneho“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia