Pred 8389 divákmi Ružomberok vyhral v Dunajskej Strede 1:0

Pred 8389 divákmi Ružomberok vyhral v Dunajskej Strede 1:0

RedakciaŠport21.9.2019

V 9. kole Fortuna ligy sa futbalistom MFK Ružomberok podaril husársky kúsok, keď vyhrali v Dunajskej Strede, nad vicemajstrom 1:0. „Určite pre Dunajskú Stredu a jej fanúšikov je to nepríjemný šok. My sme takýto šok strašne potrebovali, lebo kabína už bola úplne namočená v problémoch. Dúfam, že tieto tri body nám prinesú krajšie zajtrajšky,“ povedal bezprostredne po víťaznom stretnutí kouč mužstva spod Čebraťa Ján Haspra.

Domáci nastúpili na zápas so statusom favorita, ale Ružomberok od začiatku vytiahol ohromnú odvahu, nebojácnosť a taktickú disciplínu. Keďže k týmto atribútom pridal aj futbalové umenie, snahu o kombináciu, v prvej polke bol viac než zdatným protivníkom DAC – u.

Od začiatku videli početne zaplnené tribúny (8389 divákov) svižný futbal, v dobrom tempe. Ružomberčania hrali umne, súpera skvelou defenzívou do ničoho nepúšťali a každú príležitosť využívali na ofenzívny ťah. Na prvú strelu čakali diváci do 33. min., keď sa do lopty oprel M. Vida, no poslal iba priateľský pozdrav Krajčírikovi do „koša“. O dve minúty na to mala prvú „gólovku“ Ruža. Qose vo „veľkom vápne“ našiel Kostadinova, ten však v tutovej pozícii minul pravý dolný kút brány DAC – u. V 39. min. skvele pred vlastnou svätyňou zapracoval Twardzik, ktorý v poslednej chvíli upratal nebezpečný Fábryho center do bezpečia.

V 43. min. zajasala ružomberská lavička, Kostadinov z pravej strany zahrával priamy kop, do vzduchu sa parádne zavesil Mojžiš a po jeho hlavičke Jedlička medzi domácimi žrďami nemal žiadnu šancu – 0:1. „Štandartky nie sú moje silná stránka, ale aj takéto situácie sme pilovali na tréningoch,“ podotkol k svojej prvej trefe v drese Liptákov Alexander Mojžiš, ktorý sa napokon stal hrdinom duelu.

V 52. min. hostia predviedli veľmi peknú akciu po pravej strane, po centri Kostadinova z bezprostrednej blízkosti tesne nad hlavičkoval Ďungel, no bola to ďalšia príležitosť MFK z kategórie vyložených. V 64. min. sa individuálne pred domácu bránu predral Gerec, no v poslednej chvíli mu koncovku zblokoval bývalý spoluhráč Kružliak.

Dunajská Streda, ktorá po prestávke viac zapla svoje motory a tlačila sa pred šestnástku Liptákov, ale defenzíva Hasprovej družiny aj naďalej príkladne pracovala. V 65. min. sa v nádejnej palebnej pozícii v hĺbke šestnástky hostí ocitol K. Vida, lenže výborne hrajúci Twardzik útočníka súpera vyzmizíkoval. V 72. min. striedajúci Čmelík sa dostal pred Krajčírika, ale gólman Ružomberka reflexívne ľavou nohou tutovku zneškodnil. V 77. min. Ramirezovu strelu z uhla skrotil Krajčírik. O chvíľu na to Ramirez predviedol krásne nožničky, no tesne minul cieľ. V 84. min. ukrajinský dlháň Beskorovajnij hlavou opečiatkoval ružomberské brvno. Ruža až do konca drela a napokon sa po siedmich kolách sa opäť tešila z víťazstva.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Možno sme súpera zaskočili aj rozostavením, ktoré bolo úplne odlišné od predchádzajúcich zápasov. Pri každom hernom systéme je ale potrebné, aby hráči do bodky plnili svoje úlohy, čo sa aj stalo. Objektívne musím priznať, že súper nás v druhom polčase tlačil, mal nejaké nebezpečné situácie, lenže ružomberským srdcom, o ktorom často rozprávame, ale niekedy ho menej vidno, sme teraz negatívnu sériu konečne dokázali zlomiť.“

DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 44. Mojžiš. Žlté karty: Koštrna – Čurma. Rozhodoval: Glova - 8389 divákov.

MFK: Krajčírik - Čurma, J. Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kojnok (73. Jonec), Kostadinov, Zsigmund, Qose – Ďungel (64. Novotný), Gerec (90. T. Bobček).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia