Pred blížiacim sa finále Niké extraligy sme hovorili s A. Buknovou

Pred blížiacim sa finále Niké extraligy sme hovorili s A. Buknovou

RedakciaŠport14.4.2022

Keď Ružomberok v sezóne 2018/2019, po šestnásťročnej pauze, opäť získal titul pod ženskými košmi a zdolal Piešťany 3:0 na zápasy, Alexandra Buknová len na chvíľočku naskočila do prvých dvoch finálových dueloch. Po zlatom ročníku bývalá mládežnícka reprezentantka opustila dolnoliptovskú basketbalovú adresu, aby sa vlani v lete, po misii v Nemecku a v ŠKP 08 Banská Bystrica, vrátila tam, kde s týmto športom začínala. Už ale v inej roly.

Vtedy som si myslela, že ide o moju poslednú sezónu v Ružomberku, no napokon je všetko inak,“ rozhovorila sa 22 – ročná dievčina. „Mám zlatú medailu spred troch rokov. Moja aktuálna pozícia v klube je však diametrálne odlišná, keďže pravidelne hrávam,“ pokračovala Buknová, ktorá sa po návrate do šatne MBK vypracovala na hráčku otváracej päťky. „Samozrejme, teraz je to tiež o väčšej zodpovednosti. Ale strašne sa teším, že zase ideme bojovať o majstra. Hoci určite nás nečaká nič ľahké. Isto to bude veľká bitka.“

Už v sobotu (16. apríla) štartuje finále play-off Niké extraligy medzi obhajcom titulu a Piešťanskými Čajkami. „Myslím si, že hneď prvý zápas bude mimoriadne dôležitý. Za nemalú výhodu považujem, že sériu začíname doma, pred vlastným publikom. Verím, že sa halá naplní, takisto sa teším na fanklub,“ vravela ďalej basketbalistka, ktorá v aktuálnej ligovej sezóne má priemer 21:45 min. na zápas.

Sašky sme sa tiež spýtali, ako percentuálne odhaduje šance finalistov i na silné stránky oboch tímov. „V matematike nie som dobrá, ale nejakých pár percent navyše by malo byť na našej strane. Musíme však byť vkuse koncentrované, maximálne zodpovedné a na palubovke nechať všetko. Čajky majú značnú silu pod košom, kde sa môžu o vysoké hráčky, no i na obvode. Zvlášť si treba dávať pozor na situácie jedna na jednu aj tímovo si pri bránení vypomáhať. Práve obrana by mala byť našou najsilnejšou stránkou. Od nej závisí všetko i výstavba útoku,“ znela Buknovej odpoveď.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia