Pred cestou domov v Opalenici prehra

Pred cestou domov v Opalenici prehra

RedakciaŠport3.7.2021

Ružomberskí futbalisti na záver svojho sústredenia v poľskej Opalenici podľahli účastníkovi tretej najvyššej súťaže u našich severných susedov MKS Chojniczanka 1930 Chojnice 0:1, keď jediný gól zápasu padol v 49. min.

Škoda tejto prehry, bolo to viac – menej vyrovnané stretnutie, lenže súper dal gól a my nie,“ vyhlásil hlavný kouč Ruže Peter Struhár.

V prvej polke mužstvo spod Čebraťa smerom dopredu bolo dosť diétne. Herne lepšie chlapci zvládli druhé dejstvo, no paradoxne práve v ňom inkasovali. „V úvode oboch polčasov nám problémy robila agresivita súpera, s ktorou sa hráči nevedeli vyrovnať. Bolo to slabšie v krajných vertikálach, v úvodnej štyridsaťpäťminútovke sme vôbec z týchto miest necentrovali. V úvodnej časti zápasu sa naše mužstvo nedostalo do žiadnej šance, naopak Chojnice si nejaké vytvorili. Cez prestávku došlo k vystriedaniu siedmich hráčov. Takže opäť sme viacerých chalanov videli v akcii. Po inkasovanom góle, sa nám podarilo súpera zatlačiť pred jeho šestnástku, no bez gólového efektu. Lukáš Fabiš nastrelil brvno, Martinovi Regálimu v poslednej chvíli odkopli loptu. Celkove v pokutovom území sme asi neboli dostatočne dôrazní,“ zhodnotil duel Struhár.

Ružomberský tím dnes skončil týždňový kemp v Poľsku. V rámci neho mužstvo absolvovalo dve zápasové próby. V prvej zdolalo Pogoň Štetín, ktorý bude učinkovať v pohárovej „Európe“, 1:0.

S celým pobytom som spokojný - s vynikajúcimi podmienkami i nasadením a tréningovou morálkou hráčov. Mrzia ma akurát dve zranenia. Teraz Jakuba Rakytu a predtým Samuela Šefčíka,“ dodal Peter Struhár.

MFK: Červeň (46. Frühwald) – Luterán (46. Fabiš), Luka, Holub, Selecký (46. Madleňák) – Kochan (46. Takáč), Dopater, Kružliak (46. Gerec), Brenkus (46. Zsigmund), Múdry (46. Rakyta) – Boďa (46. Regáli).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia