Pred odvetou 2. predkola Konferenčnej ligy

Pred odvetou 2. predkola Konferenčnej ligy

RedakciaŠport27.7.2022

Futbalistov MFK Ružomberok zajtra (28. júla) čaká v Rige (o 19. hod.) odvetný zápas 2. predkola Konferenčnej ligy.

Výprava Liptákov dnes ráno nasadla do autobusu, ktorým sa presunula na letisko do Popradu, aby vo vzduchu nabrala smer Riga. Okrem „starých“ maródov (Martin Boďa, Marek Zsigmund a Samuel Šefčík) doma zostali aj Kristóf Domonkos, ktorý pred týždňom prvý duel proti Lotyšom dohral so zlomenou kostičkou v priehlavku (zranenie si vyžiadalo dokonca operačný zákrok) a Matej Kochan, ten včera podstúpil plastiku predného krížneho väzu na ľavom kolena. Filip Lichý s mužstvom cestoval, ale jeho štart, pre problémy s členkom, je otázny. Vzhľadom na spomenuté výpadky, vyskladať zajtra stred poľa, bude mimoriadne náročná úloha pre trénera Petra Struhára.

Ružomberčania napriek zdravotným problémom nehodlajú v lotyšskej metropole svoju kožu lacno predať. „Ideme s plánom, pokúsiť sa vyhrať. Akým rozdielom, to nehovorím,“ uviedol hlavný kouč ružomberského mužstva. „Hoci sa doma prehralo 0:3, súper nás ničím neprekvapil. Situácie, po ktorých padli góly, sme mali zmapované, lenže vyskytli sa individuálne chyby. Nešlo o žiadne systémové veci. Riga potvrdila svoju vysokú kvalitu, zo štyroch rýchlych prechodov trikrát skórovala a raz trafila brvno. Keď proti takému mužstvu nerobíte veci na požadovanej úrovni, nemôžete byť úspešní.“

Aj stopér MFK Alexander Mojžiš priznal, že domáci duel mužstvo výsledkovo nezvládlo. „Chceme to odčiniť na súperovom ihrisku. Verím, že vyhráme. Hlavne sa treba vyvarovať nejakých vlastných chýb. Ideálne by bolo streliť rýchly gól. Pred týždňom sme sa presvedčili, že s Rigou sa dá hrať, ale musíme dodržiavať všetky predzápasové pokyny. Lotyšský tím je vystužený šikovnými futbalistami, tí nesmú dostávať priestor, nevyhnutné je v čas pri nich, aby sme ich eliminovali,“ vravel 23 – ročný obranca.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia