Pred rokom boli Lúčky prvé, teraz sú šieste

Pred rokom boli Lúčky prvé, teraz sú šieste

RedakciaŠport20.12.2020

V súťažnom ročníku 2018/2019 futbalisti ŠK Lúčky – kúpele ovládli ôsmu ligu a postúpili do druhej najvyššej súťaže Liptovského futbalového zväzu. V nej boli šťukou lanskej jesene, keď s deviatimi víťazstvami, tromi remízami a jednou prehrou, sa vyšplhali na čelo tabuľky. Mužstvo však nádejne rozbehnutú misiu nemohlo dokončiť, keďže COVID-19 jarnú časť zrušil a tým celá sezóna bola anulovaná.

Aktuálna jeseň v podaní Lúčok už nebola taká excelentná ako tá predchádzajúca. Našej kúpeľnej obci po jedenástich kolách patrí v siedmej lige šiesta priečka s devätnástimi bodmi (6 – 1 – 4), pričom na lídra z Hýb stráca osem bodov.

Už pred začiatkom sezóny som upozorňoval, že bude veľmi ťažké vrátiť sa k nastaveniu z minulej jesene. Sezónu sme mali veľmi dobre odštartovanú, s veľkou túžbou po ďalšom postupe, v kabíne vládla neskutočná eufória, lenže potom prišlo obrovské sklamanie, keďže súťaž sa nedohrala. Po dlhej pauze, opadlo nadšenie z chalanov, navyše sú o rok starší a tak niektorí už majú aj iné záľuby. Z kádra nikto neodišiel, akurát pribrali sme dvoch mladších chlapcov a dvaja hráči sa vrátili, čo predtým už skončili,“ rozhovoril sa tréner Ivan Dittrych.

Lúčky vykročili dvomi jasnými víťazstvami (s Uhorskou Vsou 6:1, s Prosiekom 7:2) a potom síce prišla prvá prehra (vo Východnej 1:2), no mužstvo sa zase zablyslo na víťaznej vlne (Vavrišovo – 10:1). Z tej však spadlo v 5. a 6. kole (v Černovej 0:3 a doma s Hybami 1:8). „V Hybiach to bol špecifický zápas. Pricestovali sme len jedenásti, za pätnásť minút domáci viedli 3:0, ešte k tomu rozhodca nám vylúčil brankára a jedného muža z poľa a keďže nemáme druhého chalana medzi žrde, ďalej chytal hráč. Takže otázkou bolo iba konečné skóre,“ vysvetľoval pozadie pálivej facky Dittrych.

Potom Lúčania zdvihli hlavy, remizovali v Partizánskej Ľupči (1:1) a vzápätí pripojili tri plné bodové zásahy v rade (s Podturňou 8:1, v Beňadikovej 4:1 a s Bobrovcom 1:0). Turbulentnú nedokončenú prvú „polku“ sezóny zavŕšili prehrou rozdielom triedy v Iľanove – 0:4. „Tento výsledok ma oveľa viac hnevá, než výbuch v Hybách. Bol to pre mňa šok, veľké sklamanie, po slabom výkone a hlúpych chybách. Už však predchádzajúci zápas s Bobrovcom niečo naznačil, keď na tesné víťazstvo sme sa poriadne natrápili,“ pokračoval Dittrych.

Pri otázke, čo ďalej bol tréner Lúčok dosť skeptický. „Kto vie, či sezóna vôbec bude pokračovať. Čo sa týka nás, nič ešte nie je stratené, máme priaznivé vyžrebovanie. Ťažko povedať, čo bude s hráčmi, veď mňa samého už to prestáva baviť. Dačo rozbehnete a potom sa to sekne,“ dodal Dittrych.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia