Pred Ružou ďalšie extra porcia

Pred Ružou ďalšie extra porcia

RedakciaŠport17.12.2021

Zajtra (18. decembra) je na programe posledné 14. kolo základnej časti Niké extraligy basketbalistiek. Jeho magnetom bude duel vicemajstra s obhajcom titulu Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok. Stretnutie v tamojšej Diplomat aréne sa začína o 18. hod. V prvom vzájomnom meraní síl Ružomberčanky vo svojej Koniarni vyhrali 58:48.

Predvčerom náš majster vytiahol skvelý výkon v dramatickej bitke Európskeho pohára FIBA proti Nadežde Orenburg (86:86) a teraz ho čaká najväčší domáci rival. „Stredajší a zajtrajší zápas nemožno prepájať. To sa absolútne nedá. Extraliga je úplne iná súťaž, aj s iným, nie s fibacupovým trendom rozhodovania. Takisto naše družstvo bude v odlišnej pozícii ako proti ruskému súperovi. Absolútne tieto dve stretnutia sa nedajú spájať,“ povedal pre náš portál tréner MBK Juraj Suja.

Samozrejme, ružomberský cieľ je zavŕšiť extraligový program pred rozdelením súťaže na dve „štvorky“ s nulou v kolónke prehier. „Bolo by to senzačné,“ vyhlásil Suja. „Čaká nás ale mimoriadne ťažké stretnutie. Piešťany už u nás, v druhom polčase, ukázali svoju silu. Družstvo hrá naozaj dobre, čo potvrdilo aj víťazstvo v Európskej ženskej basketbalovej lige (EWBL) nad ruskou Samarou (74:70),“ dodal kouč Ružomberčaniek.

Naposledy, v stredu, Čajky v extralige vyhrali v Banskej Bystrici nad ŠKP 08 77:61.

Nadstavbová časť domácej najvyššej súťaže odštartuje 8. januára 2022.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia