Pred štátnym sviatkom futbalové oslavy vo Švošove a v Liptovskej Teplej

Pred štátnym sviatkom futbalové oslavy vo Švošove a v Liptovskej Teplej

RedakciaŠport31.8.2022

V 2. kole Slovnaft Cupu účastník šiestej ligy OŠK Švošov, pred super kulisou zdolal treťoligistu MŠK Námestovo 3:0. O všetky tri presné trefy sa postaral Martin Dauda.

Proti mužstvu, ktoré je o tri súťaže vyššie, chlapci vytiahli neskutočnú bojovnosť a úžasnú vôľu po víťazstve. Musím priznať, že súper herne dominoval, no my sme udierali z brejkov. Maťo Dauda predviedol svoju rýchlosť a po individuálnych akciách zápas vybavil. Skvele nám takisto fungovala obrana, na čele s brankárom Tomášom Holíkom. Z postupu máme ohromnú radosť. Našim dvanástym hráčom boli diváci. Aj touto cestou by som sa im chcel poďakovať, za to že prišli a chalanom výdatne pomohli. Samozrejme, absolutórium patrí celému mužstvu,“ priblížil nám dnešný podvečer vo Švošove právom uveličený domáci kouč Michal Poništ.

V 2. kole Prezidentského pohára, v ktorom štartujú víťazi regionálnych súťaží, Liptovská Teplá prevalcovala Zborov nad Bystricou 5:1 a štvorgólovým nástrelom sa blysol Milan Eliaš.

Keďže išlo o pracovný deň, dokopy sme sa dali len štvrťhodinu pred zápasom. Boli to poriadne nervy, niektorí chalani zostali v zápche pred Ružomberkom, a tak sme mali iba päť minút na rozcvičku. Avšak zase sme boli svedkami milého prekvapenia. Mužstvo zápas zobralo maximálne vážne. Do prestávky sme vyhrávali 2:0, hoci pár dobrých šancí ešte zostalo nevyužitých. Potom Zborov strelil kontaktný gól, chvíľu nás trápil, no chalani správne zareagovali, zase zapli a už dominovali až do konca,“ rozprával očividne rozžiarený domáci tréner Ján Kovalčík. Teplania sa takto v Prezidentskom pohári prekliesnili medzi top osmičku.

SLOVNAFT CUP

OŠK Švošov - MŠK Námestovo 3:0 (2:0)

Góly: 30., 33. a 72. Dauda, 250 divákov.

Švošov: T. Holík - Marcoň, M. Žiara, Š. Žiara (85. M. Holík), L. Drdák, Vajdel, Dauda (82. Miľan), S. Roštek, T. Drdák, D, Žiara (76. R. Roštek), Dudko.

PREZIDENTSKÝ POHÁR

OŠK Renop Liptovská Teplá - TJ Snaha Zborov nad Bystricou 5:1 (2:0)

Góly: 15., 18., 75. a 90. M. Eliaš (1 z 11 m), 63. vlastný (Stasinka) - 53. V. Kubla (z 11 m), 100 divákov.

Liptovská Teplá: Lako - Greguška (76. F. Gejdoš), M. Lovás, Milan (46. Penjak), Kvasničák, Žiaran, T. Gejdoš, Kardoš (40. Marton), Bobek (78. Pažítka), Eliaš, Matula.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia