Pred zápasom 5. kola Slovenského pohára

Pred zápasom 5. kola Slovenského pohára

Ján SvrčekŠport28.11.2023

Zajtra sa odohrá osemfinálový duel Slovnaft Cupu medzi MFK Ružomberok a Pohroním Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa. Nie však v pôvodne stanovenom čase o 16. hod, ale už o 12:30 hod. a na umelom trávniku pod Čebraťom. K tejto zmene došlo kvôli aktuálnym poveternostným podmienkam. Vstup na zápas je voľný.

Druholigovému Pohroniu v druholigovej tabuľke patrí desiata priečka s bilanciou 5 víťazstiev – 4 remízy – 7 prehier. V nedeľu Žiarania mali v Dolnom Kubíne odohrať odložené stretnutie 17. kola našej druhej najvyššej súťaže, lenže pre nespôsobilý terén sa ani na druhý pokus neuskutočnilo.

Ako vnímate zmenu ihriska? - spýtali sme sa trénera ružomberského mužstva Ondřeja Smetanu, ktorý na liptovskej futbalovej adrese už jednu pohárová prekážku so svojimi zverencami zdolal, a to Liptovský Mikuláš, po penaltovom rozstrele, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1.

„Priznám sa, dáko som to neriešil. Chápem vzniknutú situáciu a myslím si, že takto sa bude hrať na lepšom ihrisku. Nuž a naši chlapci po poslednom ligovom zápasu s Trenčínom, budú môcť lepšie kombinovať a viac si aj dovoliť. Preto tento krok treba len kvitovať.“

Aké bude zadanie pred zajtrajším zápasom?

„Tu sa nemôžeme pred ničím schovávať. Úloha je jasná, postúpiť do štvrťfinále. Nič iné ani chlapcom nemôžem povedať.“

Ako vidíte súpera?

„Pohronie sa snaží dodržiavať svoj vlastný herný štýl, založený na rozostavením 4 – 4 – 3. Predpokladám, že ani zajtra na tom nebude nič meniť. Dnes si aj s hráčmi prejdeme herný prejav súpera a povieme našu taktiku.“

Foto: autor, MFK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia