Pred zápasom fortunaligovej nadstavby Michalovce - Ružomberok

Pred zápasom fortunaligovej nadstavby Michalovce - Ružomberok

RedakciaŠport30.4.2021

V 7. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy o udržanie sa zajtra futbalisti MFK Ružomberok o 17. hod. nastúpia v Michalovciach.

Medzi súpermi je momentálne 8 – bodová priepasť. Liptáci sa po troch plných zásahov v rade vyšvihli na čelo spodnej „šestky“, naopak reprezentant Zemplína ju uzatvára. „Čaká nás ďalší náročný zápas, keďže Michalovce sa ocitli vo veľmi ťažkej situácii. My sme sa vďaka posledným výsledkom dostali do iných vôd v boji o záchranu. Preto chlapci môžu byť kľudnejší, ale zase toho pokoja nesmie byť až príliš veľa. Tak, ako do každého zápasu, ideme s cieľom bodovať, samozrejme najlepšie by bolo zvíťaziť,“ rozprával ružomberský kouč Ján Haspra.

Šéf realizačného tímu Ruže chce, aby mužstvo do zajtrajšieho stretnutia prenieslo svoje plusy z predchádzajúceho kola so Sereďou (2:1). „Ide o dôslednosť, ďalej každý osobný súboj odohrať na stopercent, nedať súperovi priestor a samozrejme premeniť šance. Stále hráme oveľa. Víťazstvo by nás dostalo úplne mimo boja o záchranu a potvrdili by sme aktuálnu siedmu priečku.“ Haspra nezakrýva prekvapenie z aktuálneho postavenia východniarov. „Je to dosť nečakané, ako Michalovce stoja v tabuľke. Podľa mňa majú celkom dobre a rozumne poskaladaný káder. Lenže ak vo vyrovnanej súťaži nebodujete, rýchlo sa zamotáte.“

Súperi v najvyššej súťaži odohrali devätnásť zápasov, pričom Zemplínčania iba raz zistili ako chutí víťazstvo nad Ružomberkom, a to vlani v jesene, po výsledku 4:3. „Dlho platilo, že Michalovce nevedia pokoriť Ružomberok, no práve ja, aj s Marekom Saparom som bol pri ich víťazstve. Bol to zápas, v ktorom prvý polčas bol z našej strany výborný, viedli sme 3:2, no druhý sme nezvládli. Hoci príčin prehry bolo viac. Aj veľmi zvláštne nariadený pokutový kop proti nám. Pre naše mužstvo to bol zlomový zápas, od neho sme išli dole vodou,“ pripomenul poslednú konfrontáciu Haspra.

V nadstavbovej časti Ružomberok zdolal tohto súpera 2:0, keď mužstvo koučoval asistent Marek Sapara (hlavný tréner Ján Haspra bol na covidovej „péenke“), gólmi Gereca a Kubíka. V michalovskom realizačnom tíme nastala nedávno zmena, na poste hlavného lodivoda Anton Šoltis vystriedal Jozefa Majoroša.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 11 výhier, 7 remíz, 1 prehra, skóre 37:15.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia