Predposledný štart M. Ulíka pred svetovým šampionátom

Predposledný štart M. Ulíka pred svetovým šampionátom

Ján SvrčekŠport24.1.2024

Matej Ulík z Liptovskej Osady, ktorý háji farby českého Expres CZ-Scott Team - u Kolín, skončil 35. na pretekoch Svetového pohára v cyklokrose v španielskom Benidorme. Prvé tri priečky obsadili famózni Belgičania - Mathiew van der Poel, Michael Vanthourenhout a Thiban Nys.

"Bolo to dobré, so svojim výkonom som spokojný. Prvý raz v aktuálnej sezóne Svetového pohára sa mi podarilo absolvovať všetky kolá. Akurát defekt ma obral o nejaké miestečko vyššie. Na veľmi rýchlej trati sa takáto strata ťažko doháňa. Už je to problém. Čo sa týka výkonnosti, myslím si, že všetko sa uberá dobrým smerom. Dúfam, že sa mi takýto trend podarí udržať až do majstrovstiev sveta," vyznal sa nám 27 - ročný slovenský reprezentant.

Ulík aj v týchto dňoch je ešte v Španielsku. "Som tu od 12. januára a až v sobotu ráno odchádzame na ďalší Svetový pohár do holandského Hoogerheidu. Cez víkend sa nám trošku ochladilo, keď ortuť v teplomere klesla na 15-16 stupňov. Už zase je tu však krásne, okolo 20-22 stupňov. Samozrejme jazdím v tričku s krátkymi rukávmi a v kraťasoch. Veru, podmienky na prípravu sú ideálne," dodal zo Španielska v súčasnosti jednoznačne najlepší slovenský cyklokrosár.

Celé Ulíkove úsilie smeruje k majstrovstvám sveta, ktorých dejiskom od 2. do 4. februára bude český Tábor.

Foto: UCI, archív M.U.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia