Predsezónna tlačovka futbalistov

Predsezónna tlačovka futbalistov

Ján SvrčekŠport24.7.2023

Na dnešnej tlačovej konferencii MFK Ružomberok pred štartom sezóny 2023/2024 Niké ligy zástupcom masmédií boli k dispozícii – generálny riaditeľ Ľubomír Golis, tréner Peter Tomko a kapitán mužstva Ivan Krajčírik

Po lanskej sezóne, v ktorej mužstvo skončilo na 7. mieste, došlo k viacerým personálnym pohybom. "Urobili sme zmeny v realizačnom tíme i v kádri. Keďže mužstvo sa nedostalo do európskej klubovej súťaže, čo bolo sklamaním, letná príprava sa začala o čosi neskôr, 16. júna. Jej súčasťou bolo šesť zápasov, pričom sila súperov gradovala. Túto sériu sme zakončili úspešnou generálkou proti ukrajinskej Zorji Luhansk,“ povedal na úvod Ľ. Golis.

Kabína komplet so slovenskými pasmi. „Náš majiteľ Milan Fiľo už dlhšie tlačil na to, aby v kádri boli len futbalisti zo Slovenska, prípadne doplnení o nejakého hráča z Čiech. Myslím si, že to je krásna myšlienka a zároveň náš vklad prospech rozvoja slovenského futbalu,“ potvrdil pokračovanie v klubovej filozofii Ľ. Golis.

Pod Čebrať prišli štyria noví hráči, z toho traja aj s dostatočnými prvoligovými skúsenosťami – Juraj Kotula (MFK Zemplín Michalovce), Marián Chobot (Slovan Bratislava) a Samuel Lavrinčík (AS Trenčín) a mladý 19 – ročný David Jackuliak, ktorý v predchádzajúcom súťažnom ročníku ako kmeňový hráč MFK Dukla Banská Bystrica, získavali „dospelácke“ ostrohy v druholigovom Dolnom Kubíne. V kolónke odchodov je deväť mien vrátane vlastných mladíkov a všetky so statusom hosťovania. Z lanskej základnej jedenástky chýbajú Alexander Mojžiš (DVSC Debrecín) a Matej Madleňák (Baník Ostrava) a tiež dvaja hráči už s viacerými prvoligovými štartmi Marko Kelemen (Haladás Szombathelyi) a Adrián Macejko (Tatran Liptovský Mikuláš).

Po Petrovi Struhárovi, ktorému sa skončila zmluva, mužstvo prevzal jeho vtedajší asistent Peter Tomko. „Moje pocity sú celkom normálne, veď nie som tu nový. V ružomberskom klube pôsobím od roku 2013. Takže ani v tejto roly sa necítim ako nováčik. Kroky v mojej trénerskej kariére vždy smerovali k tomu, aby som raz bol pripravený aj na takúto pozíciu,“ uviedol 39 – ročný kouč a dodal:. „Chceme sa prezentovať dynamickým, priamočiarym futbalom, s dobrým prechodom do útočnej fázy,“

Hráčku kabínu na stretnutí s médiami zastupoval Ivan Krajčírik. „Keďže Marek Zsigmund je momentálne zranený, budem zatiaľ, ja, ako druhý v poradí, na ihrisku kapitánom. Beriem to ako veľkú poctu,“ vyhlásil 23 – ročný gólman, ktorý má za sebou smoliarsku jar, len so štyrmi zápasovými čiarkami, keďže ešte v počas zimnej prípravy mu dlhšiu stopku vystavilo nepríjemné zranenie. „Vypadol som takmer na pol roka, preto veľmi sa teším na štart novej sezóny. V prvom rade si želám, aby sme boli zdraví, nie ako uplynulý futbalový rok, keď kvôli maródke chýbalo veľa hráčov.“

Ambície sa v dolnom Liptove nemenia. „Po základnej časti chceme byť v prvej šestke. Nie však s nejakým šťastím si ju vybojovať na konci, ale priebežne sa držať v tejto skupine,“ vyhlásil Ľ. Golis.

KÁDER

Brankári: Dominik Ťapaj, Branislav Sokol, Tomáš Frühwald, Ivan Krajčírik.

Obrancovia: Ján Maslo, Mário Mrva, Lukáš Fabiš, Antonio Giuliano Marek, Alexander Selecký, Matúš Malý, Juraj Kotula.

Stredopoliari: Adam Tučný, Marián Chobot, Marek Zsigmund, Martin Chrien, Viktor Úradník.

Útočníci: Tomáš Bobček, David Jackuliak, Štefan Gerec, Martin Boďa.

Príchody: Kotula (MFK Zemplín Michalovce), Jackuliak(MFK Dukla Banská Bystrica), Chobot (ŠK Slovan Bratislava), Lavrinčík (AS Trenčín).

Odchody: Alexander Mojžiš DVSC Debrecín), Marko Kelemen (Haladás Szombathelyi), Matej Madleňák (Baník Ostrava), Gabriel Halabrín (Spartak Myjava), Jakub Rakyta (1. FC Prešov), Adrián Macejko MFK Tatran Liptovský Mikuláš), Tobias Bujňaček (Slavoj Trebišov), Matúš Krištof (MŠK Rimavská Sobota), Matej Matúš (MŠK Rimavská Sobota).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia