Prehra s Altachom, v sobotu Ruža proti Krakovii Krakov

Prehra s Altachom, v sobotu Ruža proti Krakovii Krakov

RedakciaŠport30.1.2020

V druhom zápase (vo štvrtok) počas prípravného kempu v Turecku futbalisti MFK Ružomberok podľahli účastníkovi najvyššej rakúskej súťaže SC Rheindorf Altach 1:3.

Bola to veľmi prospešná previerka s kvalitným súperom. Zápas sme využili aj na vyskúšanie inak zložených formácií. Niektoré veci boli dobré, druhé zase horšie. Hlavne pre mladých chlapcov to bola cenná skúška a skúsenosť,“ rozhovoril sa kouč ružomberskej družiny Ján Haspra.

Rakúsky tím už v 3. min. otvoril skóre a v 31. min. z penalty zvýšil na 2:0. V 57. min. bol Mojžiš autorom kontaktného gólu, ale posledné slovo mal v 80. min. Altach.

Musím priznať, v prvom polčase nás súper prevýšil, bol fyzicky zdatnejší a agresívnejší. V druhej ´polke´ sa chlapci už vyrovnali s jeho hlavnými zbraňami, získali prevahu a výsledok mohli aj otočiť. Trochu nám v tom zabránila i rozhodcovská trojica. Po zmene strán sme mali veľmi pekné pasáže a pochvalu si zaslúžia aj niektoré individuálne výkony,“ hodnotil Haspra.

Síce v deň zápasu sa počasie pokazilo a aj pršalo, celkove v realizačnom tíme MFK s doterajším pobytom vládne spokojnosť a všetko ide podľa plánu. Pre chrípkové ochorenie momentálne „stoja“ Mário Mrva a Marek Bobček, ostatní hráči sú zdravotne v poriadku.

V sobotu nášho fortunalisgistu čaká duel s poľskou Krakoviou Krakov.

MFK Ružomberok - SC Rheindorf Altach 1:3 (0:2)

Góly: 3. Gebauer, 31. Sam (z 11m), 80. Nussbaumer – 57. Mojžiš.

MFK – 1. polčas: Frühwald – Kudlička, J. Maslo, Twardzik, V. Jedinák, Kmeť, Zsigmund, Kostadinov, Brenkus, Almási, Gerec

MFK – 2. polčas: Krajčírik – Kojnok, Čurma, Mojžiš, Múdry, Takáč, Novotný, Holub, R. Kružliak, Mir. Almaský (66. Zsigmund), Mário Almaský.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia