Prehratý zápas, z ktorého si treba zobrať poučenie

Prehratý zápas, z ktorého si treba zobrať poučenie

Ján SvrčekŠport30.6.2024

V Liptovskom Mikuláši sa včera slávnostne otváral zrekonštruovaný futbalový stánok druholigového MFK Tatran. Súčasťou tohto aktu bol aj prípravný zápas medzi domácim Tatranom a prvoligovým Ružomberkom, ktorý vyznel 3:1 pre Liptovský Mikuláš, keď už do polčasu viedol 3:0.

Tento zápas sme nezvládli. Naopak Mikulášania z prvého polčasu, keď mali silu a energiu, vyťažili maximum. Pykali sme za svoju nedôslednosť a individuálne chyby,“ konštatoval ružomberský kouč Ondřej Smetana. „Stretnutie nám presne ukázalo, akých vecí sa v súťažných zápasoch musíme vyvarovať, ak chceme byť úspešní. Ďalší duel hráči musia viesť úplne inak, to isté platí tiež o našej koncentrácii. Takto, bohužiaľ, v Liptovskom Mikuláši zanikli aj dobré fázy, ktorých bolo takisto dosť."

Chyby i výpadky v koncentrácii

V stredu (3. júla) ružomberský tím čaká posledná próba, o 17:00 hod. proti českému mužstvu FC Zlín. „Už pomaly sa nabehne na mikrocyklus pred úvodným stretnutím 1. predkola Európskej ligy doma proti FC Tobol Kostanaj,“ dodal O. Smetana.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok 3:1 (3:0)

Góly: 17. Laura, 32. Prytykovskyi, 45. M. Bobček – 80. Kelemen.

MFK: Ťapaj – Maslo, Köstl, Gabriel (46. Malý) – Domonkos (57. Božik), Božik (46. Boďa), Luterán, Madleňák – Gerec, Kelemen, Chobot.

Foto: Rudolf Maškurica

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia