Prehre v Poľsku zabránili T. Bobček a K. Švehla

Prehre v Poľsku zabránili T. Bobček a K. Švehla

RedakciaŠport28.1.2023

Ružomberskí futbalisti majú za sebou predposlednú zápasovú próbu pred jarným programom Fortuna ligy, ktorý otvoria 11. februára doma s Michalovcami. Včera (27. januára) zverenci trénera Petra Struhára remizovali s poľským tímom Zaglebie Sosnowiec 3:3 na jeho štadióne.

Hostia po prvom polčase prehrávali 1:2 a od 71. do 82. min. dokonca 1:3. O vyrovnanie sa postarali chalani, čo do stretnutia naskočili z lavičky – Tomáš Bobček, ktorý prišiel na ihrisko v 60. min. miesto Marka Kelemena a Kevin Švehla, ten nastúpil v 75. min. keď vystriedal Olivera Luterána.

Bobček je síce podľa popisu práce útočník, lenže v aktuálnej sezóne sa mu strelecky nedarí. Skóroval akurát 8. novembra 2022 v osemfinále Slovnaft Cupu v Skalici (1:1 a na penalty 3:4). „Určite každý gól človeka poteší. Aj v príprave. Veľmi by som si želal, aby ma to naštartovalo,“ vravel 21 – ročný chalan z Lúčok. „Lukáš Fabiš dostal loptu a z prvej zacentroval pred bránu. Zatváral som priestor pri zadnej žrdi a prihrávku stačilo len doklepnúť do siete. Je cenné, že sa napokon vyrovnalo, no mali sme Sosnowiec zdolať. Ak by sa hralo o nejakých päť minút dlhšie, určite by padol do domácej siete aj štvrtý gól.“ Bobček mal počas „zimy“ niekoľkodňovú výluku. Stopla ho angína, tiež si liečil triesla. „Už je všetko v poriadku. Na kempe v Maďarsku som prvé dva dni po maródke trénoval individuálne, no potom už s mužstvom,“ dodal člen ružomberskej ofenzívy.

Vyšlo to. Tomáš Bobček trafil žrď a ja som bol pri dorážke,“ opísal svoj zásah 17 – ročný Švehla, ktorý v júli 2019 prišiel do Ružomberka z Fomatu Martin. „Cez prestávku sme sa viacerí rozcvičovali, ale nikto nemal istotu, vrátane mňa, že aj nastúpi. Išiel som na poslednú štvrťhodinku so zámerom pokúsiť sa niečo zmeniť na dovtedajšom výsledku 1:3. Tréner Struhár povedal, aby som si zápas užil a nestrácal lopty. Bol to super pocit, veď za mojej prítomnosti na ihrisku, sme to dotiahli na 3:3. Nuž, a prírodný trávnik bol výborný, určite až nad očakávanie.“ Najmladšieho členovi kabíny MFK sa v prípravnom stretnutí za A mužstvo podarilo skórovať druhý raz (predtým bol gólový pred zimnou prestávkou proti Trebišovu).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia