Prekvapenie, v semifinále Ruža proti ŠKP 08 Banská Bystrica

Prekvapenie, v semifinále Ruža proti ŠKP 08 Banská Bystrica

RedakciaŠport28.3.2021

Je to ako blesk z čistého neba. Basketbalistky MBK Ružomberok v semifinále NIKÉ extraligy žien nenarazia na ŠBK Šamorín, ktorému po tabuľkovej časti súťaže patrila štvrtá priečka, ale ich súperom bude ŠKP 08 Banská Bystrica.

Vo štvrťfinále Šamorín doma zdolal družstvo spod Urpína 56:52, potom ale na jeho palubovke podľahol 61:79. V dnešnom rozhodujúcom dueli v šamorínskej hale Samaria vyhrali Bystričanky 44:43.

Nie je to až taký veľký šok, keď zoberieme do úvahy viacerí aspekty. Predovšetkým nedávnu koronu v družstve Šamorín a rastúcu výkonnosť bystrického družstva. Netajím, predpokladal som, že našim súperom v 2. kole play-off bude Šamorín, že doma to zvládne,“ povedal pre náš portál tréner ružomberského družstva Juraj Suja.

K „bitke“ jedinej dvojičky, ktorá si vypýtala aj tretí duel, kouč Ruže poznamenal: „Šamorínčankám v tomto zápase došli sily, za všetko hovorí záverečná štvrtina 0:14. Navyše, posledný kôš družstvo inkasovalo po hrubej chybe v obrane.“

Len mimochodom z boja o medaily vypadol tím, ktorý v nadstavbovej skupine dokázal zdolať vtedy lídra tabuľky Piešťanskí Čajky (72:65).

Semifinálová séria, za začína už v stredu (31. marca) a Ruža ju s ŠKP 08 otvorí o 17. hod. vo svojej Koniarni. Hrá sa na tri víťazstvá, ďalšie zápasy: 3. apríla, 7. apríla, prípadne aj 10. a 14. apríla.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia