Premiérovo do nároďáku bola pozvaná L. Hadačová

Premiérovo do "nároďáku" bola pozvaná L. Hadačová

RedakciaŠport20.11.2022

Včera sa hralo 9. kolo Niké extraligy a dnes už má slovenská basketbalová reprezentácia žien zraz v Piešťanoch. V priebehu budúceho týždňa náš národný tím čakajú dve stretnutia kvalifikácie majstrovstiev Európy 2023 – 24. novembra v Luxemburgu proti domácemu Luxembursku a 27. novembra v Neapoli s Talianskom.

V realizačnom tíme slovenského družstva okrem hlavného kouča Juraja Suju, je z MBK Ružomberok aj lekár Ján Meszároš. Z ružomberských hráčoch sa do 15 – člennej širšej nominácie dostali Alexandra Buknová a Lucia Hadačová.

Verím, že hráčky nechajú v najbližších zápasoch všetko. Oba chceme zvládnuť. Najprv zdolať Luxembursku a potom sa pokúsiť to isté dokázať aj v Taliansku, aby sme si vrátili víťazstvo, ktoré sme stratili pred rokom doma,“ povedal pre náš portál J. Suja. „Z tých hráčok, s ktorými sa rátalo, chýba pre zranenie kolena Žofia Hruščáková. A je to dosť citeľná absencia. V stredu, pred odchodom do Luxemburgu dôjde k zúženiu kádra,“ dodal reprezentačný tréner.

Prvý raz sa do „repre“ výberu dostala Lucia Hadačová. „Zatiaľ to beriem s veľkou pokorou. Momentálne som len v pätnástke. Na zraze sa chcem čo najlepšie prezentovať a uvidíme, ako sa situácia vyvinie ďalej. Samozrejme, rada by som dostala šancu. Snom asi každého športovca je reprezentovať svoju krajinu,“ vravela 27 – ročná pivotka, ktorú pozvánka do Piešťan aj trochu prekvapila. „Už som niečo také ani nečakala. Navyše po lanskej sezóne v KP Brno, ktorú poznačilo zranenie. Asi je to tak, ako má byť. Možno osud mi to nejako doprial,“ pripojila ružomberská rodáčka.

Slovenky vlani v novembri smoliarsky prehrali s Talianskom 66:69 a vo Fribourge zdolali Švajčiarsko 65:50.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia