Premiérový nástrel Brenkusa pri návrate do áčka

Premiérový nástrel Brenkusa pri návrate do "áčka"

RedakciaŠport19.6.2020

Vo Fortuna lige má na svojom konte jedenásť čiarok, no posledný duel odohral strašne dávno, 31. augusta 2019, keď Ružomberok podľahol v Zlatých Moravciach 2:4. V prvom semifinálovom stretnutí Slovnaft Cupu v Dunajskej Strede (1:1) Adam Brenkus bol na „placi“ len päť minút a vôbec prvý raz gólovo „udrel“ v prvom mužstve Ruže. Právom na lavičke hostí vytryskol obrovský gejzír radosti.

Pokyny pri striedaní boli jednoduché, tréneri odo mňa chceli, aby som na ihrisku niečo vymyslel a keď sa naskytne príležitosť, skúsil aj vystreliť. Napokon všetko vyšlo. Som šťastný, že v takomto dôležitom zápase mi bola daná šanca a za prejavenú dôveru som sa odplatil. Každú odohranú minútu za A tím si vážim,“ rozprával 21 – ročný chlapík z Oravy.

Brenkus už pred vyrovnávajúcim gólom potiahol dravý brejk. Nuž a potom sa objavil na správnom mieste. „Našej akcii predchádzala nejaká chyba domácich, Martin Regáli to výborne v šestnástke spravil a veril som, že mi prihrá. Loptu som síce neprebral najlepšie, no ešte som stihol do nej nejako kopnúť a na moju veľkú radosť skončila v sieti,“ opísal zatiaľ azda najvýznamnejší okamih vo svojej kariére Adam.

Celých 94 minút, aj s nadstaveným časom, v Dunajskej Strede v ružomberskom útoku odtiahol Martin Regáli a určite ukázal jeden z najlepších výkonov v liptovskom mužstve. „Bol to veľmi dobrý, obojstranne útočný a zaujímavý futbal, so šancami na oboch stranách,“ konštatoval prešovský rodák, ktorý vlani v lete prestúpil do Ružomberka z Michaloviec. „Veľmi skoro však padol gól do našej siete, čo nám absolútne nezahralo do karát. Veď do Dunajskej Stredy sa išlo s plánom neinkasovať, udržať si čisté konto. Cez prestávku sme si vraveli, že vzadu musíme zostať kompaktní a nedostať druhý gól. Treba priznať, že v niektorých chvíľach aj šťastie stálo na našej strane, hlavne pri žrďkách súpera, sme si poriadne vydýchli. Pri našom góle bolo dôležité, že Adam sa nesplašil a trafil bránu. Z celkového pohľadu remízu považujem za zaslúženú a samozrejme veľmi cennú,“ doložil 26 – ročný Regáli.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia