Preskočená pohárová prekážka

Preskočená pohárová prekážka

RedakciaŠport29.9.2020

V stretnutí 3. kola Slovenského pohára jeho lanský finalista MFK Ružomberok na štadióne ambiciózneho druhého tímu východnej skupiny III. ligy 1. FC Tatran Prešov nepripustil žiadnu „hru s ohňom“. Bez akéhokoľvek náznaku dramatickej zápletky, potvrdil rolu favorita a po víťazstve 4:1, ide ďalej.

Z našej strany to bol kvalitný zápas. Páčilo sa mi, že proti nám stál súper, ktorý chcel hrať futbal. V tom bol značný rozdiel oproti predchádzajúcemu pohárovému stretnutiu v Lipanoch. Tatran ukázal kultivovaný futbal a my sme sa presadili peknými akciami. V závere prvého polčasu domácim zablysla nejaká nádej, keď po tečovanej strele znížili na 1:2, no hneď po príchode zo šatní Boďa pridal tretí gól a až do konca bolo stretnutie v našej réžii. Dalo sa vyhrať i vyššie, no niektoré sľubné akcie hráči nedotiahli aj kvôli zlému terénu,“ hodnotil súboj v metropole Šariša ružomberský kouč Ján Haspra.

Fortunaligista, ktorý nastúpil s viacerými zmenami oproti poslednému nevydarenému ligovému stretnutiu na Slovane, gólovo vyletel na svojho súpera a tým jeho guráž rýchlo udusil. Presne takýto recept aj Haspra naordinoval svojim chlapcom. „Celkove zo zápasu mám príjemný pocit. Prístup hráčov bol ukážkový. Keď makajú na stopercent, tak to vidno. Zvlášť by som pochválil Martina Regáliho, ktorý, kvôli zdravotným problémom, po dlhšom čase bol v základe. Naozaj hral veľmi dobre a mužstvu pomohol,“ dorozprával spokojný šéf ružomberského realizačného tímu.

1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:4 (1:2)

Góly: 43. Ivanecký – 14. Regáli, 29. Takáč, 47. Boďa, 76. Almási. Žlté karty: Grejták, Ďurek (obaja Prešov) – 485 divákov.

MFK: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Holub (46. Mrva) – Kojnok (69. Kmeť), Filinský, Múdry (85. Kochan), Takáč, Madleňák – Regáli (78. Almási), Boďa (78. Gerec).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia