Prestávka sa skončila, do Koniarne príde BK Dubček

Prestávka sa skončila, do Koniarne príde BK Dubček

RedakciaŠport10.1.2020

Takmer po mesačnom pôste odohrajú basketbalistky MBK Ružomberok ďalší zápas. V sobotu (11. januára) pôjde o domáci duel 13. kola ženskej extraligy proti BK Dubček Bratislava. Stretnutie v Koniarni má tradičný začiatok o 17:00 hod. So starým rokom sa obhajkyne titulu rozlúčili, tiež na vlastnej palubovke 14. decembra 2019 súbojom s ŠKP 08 Banská Bystrica (84:33).

Samozrejme, že sa teším na ďalší rozbeh zápasového kolotoča, verím, že aj dievčatá. Pauza bola dlhá, ale nie tragická. Veď jesenný program bol mimoriadne nabitý. Dievčatá posviatkovali, ale aj trénovali,“ rozprával kouč podkošovej Ruže Juraj Suja.

Samozrejme, chýbať nám bude Lucia Kelčíková, ktorú čaká operácia kolena a stále Michaela Fekete. Tá s najväčšou pravdepodobnosťou by už v ďalšom kole v Šamoríne mala byť družstvu k dispozícii. Po dlhšom čase môžeme rátať s Radou Stašovou, ktorá naplno trénuje,“ pokračoval Suja. Rozohrávačka Stašová „stála“ od 23. októbra 2019, keď si v súboji Európskeho pohára FIBA s tureckým Hatayom (65:85) zranila lakeť na ľavej ruke.

Na záver ešte Suja dodal: „Stále bojujeme o to, aby do tímu prišla náhrada za Sherise Wiliamsovú. Veď nám razom vypadli dve hráčky. Posilnili sa Piešťany a počul som, že dve Američanky by mali prísť do Košíc.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia