Prestrihnú Smetanovci trojbodovú šnúru šošonov

Prestrihnú "Smetanovci" trojbodovú šnúru "šošonov"

Ján SvrčekŠport10.5.2024

O 17:30 hod. má zajtra výkop stretnutie 9. kola nadstavbovej časti futbalovej Niké ligy skupiny o titul: MFK Ružomberok – MŠK Žilina, ktoré sa bude niesť aj v znamení domácich osláv zisku Slovnaft Cupu.

Nielen v aktuálnej sezóne, no ani v tej predchádzajúcej Liptáci „šošonov“ nezdolali. V súťažnom ročníku 2022/2023 v oboch zápasoch (doma a vonku) v základnej časti prehrali zhodne 0:2. Teraz v jeseni MFK najprv podľahol pod Dubňom 1:3 a potom na vlastnom ihrisku 0:2. Meranie síl v nadstavbe prinieslo v Žiline bezgólový „egál“. Naposledy Ruža tohto súpera pokorila 4. mája 2022 vo svojom „hrade“ – 3:0.

Zajtrajší súperi, čo sa týka mét v tejto sezóne, sú momentálne na dvoch rozdielnych póloch. Kým domáci tím dobyl Slovenský pohár a vybojoval si miestenku v Európskej lige, tak Žilina musí ešte úspešne dokončiť svoj atak kontinentálnej súťaži. Je tretia, s rovnakým počtom bodov ako druhá Trnava a s plus dvomi bodmi na štvrtú Dunajskú Stredu. Za povšimnutie stojí, že MŠK ťahá trojkolovú víťaznú šnúru - v Podbrezovej 2:1, doma s Trnavou 2:0 a na Slovane 3:2.

Zatiaľ sme Žilinu nezdolali. Po mojom príchode do Ružomberka bola našim prvým súperom. Teraz nás s ňou čaká posledné domáce vystúpenie. Hostia hrajú o hodne, ale aj my chceme k zápasu správne pristúpiť a dôstojne sa rozlúčiť s vlastnými divákmi. Zase musíme urobiť maximum pre dobrý výsledok,“ rozhovoril sa kouč ružomberského družstva Ondřej Smetana.

Naposledy sa vzájomný duel na žilinskej „umelke“ skončil 0:0. „Nechcem sa sťažovať, ani plakať, no bol to zápas na špecifickom povrchu. Teraz však môžem povedať, že naši chlapci neradi hrajú na umelom trávniku. Keďže bolo len pár dní do finále Slovenského pohára, v prvom rade sme chceli stretnutie zvládnuť bez nejakej hráčskej ujmy, bez zranenia. Som rád, že už aj na žilinskom štadióne bude prírodná tráva,“ vrátil sa trochu späť Smetana.

Hoci Ružomberok má už svoj vrchol (a úspešne) za sebou, tréningy naďalej bežali v zaužívanom režime. Akurát kvôli utorku, keď sme boli prijatí na radnici, došlo k nejakým posunom v programe. Čo sa týka objemov a intenzity, nič sa nezmenilo. Aj na tréningoch bolo vidno, že chalani majú stále energiu a chuť. Nech im to ešte týždeň vydrží,“ dodal Ondřej Smetana.

Už o 16:40 hod. sa na štadióne začne kultúrny program, ktorý bude pokračovať aj cez prestávku. Ten bude v réžii súborov základných umeleckých škôl Jánoš a Alkana. Po zápase sa uskutoční slávnostný pochod hráčov s pohárovou trofejou, aj s ohňostrojom a na záver príde na rad autogramiáda a fotenie podľa požiadaviek fanúšikov. V ponuke pre všetkých divákov budú zdarma párky od kupiny Tauris Group a nápoj.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 23 víťazstiev – 17 remíz – 47 prehier, skóre: 90:153.

Foto: facebook MŠK Žilina

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia