Pri guláši lietali tenisové loptičky

Pri guláši lietali tenisové loptičky

RedakciaŠport31.8.2021

Tenisový turnaj rekreačných hráčov Guláš Ópeň napísal na antukových kurtoch TK Ružomberok svoju 35. kapitolu. Na podniku s rodinou atmosférou, sa zišlo okolo tridsať vyznavačov „chlpatej loptičky“.

Áno, ľudí nebolo veľa, akoby všetko po pandémii v našom meste upadalo, ale pokračujeme v krásnej tradícii. Tentoraz prišli iba tí starí-známi, tradiční hráči. Prvý deň nás trošku pribrzdil dážď, no všetko sme stihli. Určite o rok pridáme, ak to epidemiologická situácia dovolí, ďalší ročník,“ uviedol tajomník Tenisového klubu Ružomberok Jozef Virág.

Juraj Bystričan, ktorý je už niekoľko edícií, neodmysliteľnou súčasťou turnaja (ten na svet priviedol vtedajší predseda TK Ružomberok Dušan Oško), sa tešil nielen z víťazstva medzi masters, no azda ešte viac z pokračovania úžasnej kontinuity. „Tridsať päť rokov, to je už dosť, čo povedať. Niekoľko hráčov sa prestriedalo, s ktorými som sa potrápil. V predchádzajúcej kategórii, z tých domácich, to bol predovšetkým Dano Borový,“ prehodil J. Bystričan.

Keďže v názve tróni slovíčko guláš, kotlík vždy musí byť zverený do maximálne zodpovedných rúk. „Vlani prvý raz k tomuto remeslu vážnejšie pričuchol Michal Halčin a teraz už bol oficiálnym a plnohodnotným guláš manažérom,“ pripojil spokojný Jozef Virág.

Finálové výsledky muži do 45 rokov: Borový – Grenčík 4:6, 6:3, 6:1, 45 – 60 rokov: Bystričan – Palider 6:1, 6:0, nad 60 rokov: Barták – Plančík 6:2, 6:4, ženy: Vrtichová – Halčinová 6:1, 5:6 (10/4), štvorhra: Jonák, Salák – Sekera, Letanay 6:1, 6:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia