Pri skvelom víťazstve nad bystrickými pumami zaujala aj mládežníčka M. Štefančová

Pri skvelom víťazstve nad bystrickými "pumami" zaujala aj mládežníčka M. Štefančová

RedakciaŠport24.10.2022

Odohraných 15 minút a 27 sekúnd, 9 dosiahnutých bodov, z toho jedna trojka a 5 doskokov. To sú štatistiky 16 – ročnej, 175 cm vysokej ružomberskej hráčky Márie Štefančovej vo včerajšom víťaznom dueli 5. kola Niké extraligy basketbalistiek proti Slávii Banská Bystrica (58:50).

Určite bol to zatiaľ môj najvydarenejší zápas za ženy. Navyše, po jeho skončení zavládla na lavičke obrovská radosť. Asi prvý raz sme ako tím, konečne splnili všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Veľmi sme chceli vyhrať. Určite sme boli súdržnejšia než Slávia, viac sme si navzájom pomáhali,“ rozhovorila sa v „civile“ prváčka na ružomberskom gymnáziu.

Také čísla za A družstvo MBK Ružomberok táto dievčina ešte nemala. Navyše vytiahla aj zdravý drajv a odvahu. „Na zápas, tak ako vždy som sa maximálne sústredila. No trošku bolo cítiť únavu. V sobotu som odohrala v Košiciach jedno stretnutie za kadetky a včera druhé, ale nie do konca, keďže po po tretej štvrtine ma auto bralo do Ružomberka. Tréner Suja avizoval, že proti Bystrici so mnou ráta už v prvej polovici stretnutia. Som veľmi vďačná za odohranú minutáž,“ vravela ďalej mládežnícka reprezentantka.

Štefančová kvôli štartu na majstrovstvách Európy hráčok do 16 rokov v Čiernej Hore neabsolvovala so Sujovou družinou kompletnú letnú prípravu. K ženám sa pripojila až v priebehu septembra. „Na začiatku som bola v strese, ako ma spoluhráčky prijmú a ako budú vyzerať tréningy, či si zvyknem. Už je to všetko úplne v pohode. ´Baby´ sú fajn a tréner sa s nami, pričom na mysli mám aj, ešte o rok mladšiu, Štefániu Michaličkovú, snaží byť trpezlivý. Čo sa týka tréningovej náplne je iná ako pri mládeži. Takisto s vyššou náročnosťou. Keďže nemáme dostatočnú výšku, tréner kladie dôraz na rýchle protiútoky, tiež, aby sme v obrane boli dostatočne agresívne v situáciách jedna na jednu a aby sme bránili po celom ihrisku,“ doložila Mária Štefančová, odchovankyňa podkošovej Ruže.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia