Pri štarte Niké ligy ružomberská prehra v Žiline - 1:3

Pri štarte Niké ligy ružomberská prehra v Žiline - 1:3

Ján SvrčekŠport30.7.2023

Všetko po starom. Futbalisti MFK Ružomberok nevystúpili z lanského tieňa zo súbojov s MŠK Žilina, keď všetky tri prehrali. Dnes (30. júla) v otváracom kolo Niké ligy 2023/2024 pod Dubňom podľahli 1:3.

Zdalo sa, že prvý polčas, pomerne skúpy na šance, vyústi do egálového stavu pred prestávkou. Naskočila však 38. min. a 20 – ročný Ghančan Addo, po individuálnej akcii otvoril skóre, keď jeho prudká strela od ľavej žrde skončila v sieti, čo bol trochu šok pre „Tomkovcov“. Avšak po zmene strán, V 58. min. hostia zápas zauzlili, keď Domonkos z voleja parádnou trefou vyrovnal. Lenže ružomberská radosť trvala len dvanásť minút. Domáci tím po inkasovanom góle zvýšil obrátky a vynútil si tlak. V 68. min. ešte gólman MFK Krajčírik vychytal Ďuriša, no o chvíľu na to, sa už skóre zase menilo – 2:1, keď zase sa zaskvel Addo. Pri kúsku šťastia Domonkos mohol aj vyrovnať. V 83. min. zápas definitívne vymaľoval Sauer – 3:1.

Peter Tomko, tréner Ružomberka: „Do Žiliny sme cestovali s určitým plánom, ktorý nám v niektorých fázach hry vychádzal perfektne, lenže v ďalších minútach chlapci aj prepadávali. Našim zámerom bolo využívať rýchle prechody, no domáci nás v tomto smere trochu vytrestali. Napokon individuálne kvality súpera rozhodli o tom, že sme si neodviezli ani bod, čo nás určite mrzí. Pri prvom inkasovanom góle išlo o situáciou dvoch na jedného, čo domáci hráč dokázal využiť. Bola to, podľa mňa ujma, ktorej sa dalo predísť. V druhom polčase sme chceli udržať nejakú našu intenzitu. Za stavu 1:3, už domáci mali zápas pod kontrolou.“

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 38. a 70. Addo, 83. Sauer - 58. Domonkos. Rozhodovali: Marhefka - Bednár, Poláček. Žlté karty: Stojčevski - Luterán, Gerec, 1603 divákov.

Žilina: Belko – Leitner, Stojčevski, Ndjeungoue – Kopásek (46. Rusnák), Adang, Gidi (63. Sauer), Javorček – Kaprálik (63. Iľko), Jambor (63. Ďuriš), Addo (81. Minárik)

Ružomberok: Krajčírik – Kotula, Maslo, Malý, Selecký – Chrien (59. Múdry), Domonkos, Luterán (59. Boďa) – Šefčík (75. Tučný), Gerec (79. Jackuliak), Chobot (59. Lavrinčík).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia