Pri Zápalkárni veľké cyklotrialové dostaveníčko

Pri Zápalkárni veľké cyklotrialové "dostaveníčko"

Ján SvrčekŠport13.9.2023

Open Ružomberok, pod týmto názvom sa v sobotu (16. septembra) uskutočnia v trial parku na Stanici Zápalkáreň preteky v cyklotriale.

Súťažný program o 11:00 hod. otvoria kategórie promesa (deti 5 – 8 rokov), benjamin (11 – 12 rokov, dievčatá do 14 rokov) a cadet (15 – 16 rokov). Na 14:00 hod. je naplánovaný štart kategórií poussin (9 – 10 rokov, dievčatá do 11 rokov), minime (13 – 14 rokov, dievčatá do 16), senior (17 rokov a viac) a master (30 rokov a viac, alebo 5 rokov neúčasť na pretekoch).

Bolo to 4. septembra 2021, keď Radoslav Stehura po takmer dvoch desaťročiach vo vtedajšom „areáliku“ na Klačne, opäť pripravili cyklotrialové preteky v Ružomberku. Išlo o vydarené podujatia, mali sme cez štyridsať štartujúcich. Pôvodne som plánoval už vlani nadviazať na premiérový ročník, lenže nasledovalo sťahovanie nášho trial parku z Kľačna k Zápalkárni,“ vysvetľoval veľký nadšenec tohto športového odvetvia, ktorého podstatou je jazda na špeciálnom bicykli na prírodných alebo umelých prekážkach, v dolnom Liptova.

Pohnútky prečo nadviazať na základný kameň z roku 2021 sú jednoznačné. „Ide o spropagovanie a priblíženie verejnosti cyklotrialu. Vždy bol môj cieľ niečo vybudovať a potom areálu aj vdýchnuť život,“ vravel ďalej R. Stehura.

V sobotu sa črtá zaujímavá a početná účasť. „Predpokladám, že v akcii bude okolo päťdesiat jazdcov. Svoje zastúpenie by malo mať všetkých päť klubov zo Slovenska, pričom my sme šiesty. Už sa registrovali aj pretekári z Poľska. Oproti podujatiu spred dvoch rokov, pribudla kategória masters. V poslednom čase, na súťažiach je o ňu pekný záujem,“ doplnil R. Stehura.

Foto: autor, facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia