Pribudne ďalší ohnivko na reťazi Okolo Liptova

Pribudne ďalší ohnivko na reťazi Okolo Liptova

RedakciaŠport28.7.2021

Už úctyhodnú, 42. kapitolu v rade, bez jednej odmlky, napíše obľúbená cykloturistická akcia Okolo Liptova, v ktorej organizátorskom záhlaví trónia Klub nadšencov amatérskej cyklistiky Ružomberok a obec Likavka.

Zajtra (29. júla) sa účastníci budú schádzať na futbalovom ihrisku OŠK Likavka, aby ďalšie tri dni absolvovali nalinkované cyklotúry.

Vždy sa snažíme našu ponuku inovovať, aby bola čo najpestrejšia,“ rozhovoril sa šéf organizačného súkolia Okolo Liptova Róbert Fajta. „V piatok sa najprv Korýtkom vyvezieme po železnici do Liptovského Hrádku a odtiaľ sa na bicykloch vydáme do Tichej a Kôprovej doliny. Kto sa bude na to cítiť, môže šliapať do pedálov i späť, až do Likavky. Samozrejme, na ostatných počká Korýtko. V sobotu popri Partizánskej Ľupči zamierime do Liptovského Mikuláša a odtiaľ do Jaloveckej doliny. Návrat je naplánovaný druhou stranou popri vodnej nádrži Liptovská Mara. V nedeľu je v ponuke ľahšia trasa, do Lúčok, do Turíka a späť.“ Súčasťou obľúbeného zrazu už tradične bude tiež sprievodný program.

Kvôli pandemickej situácii do poslednej chvíle visel nad podujatím vážny otáznik. „Už sme boli v tom, že tento ročník vynecháme, napokon, padlo rozhodnutie, že ideme do toho,“ pokračoval R. Fajta, ktorého teší aj aktuálny záujem rekreačných „bikerov“. „Máme prihlásených päťdesiat turistov. Rátam, že ešte pribudne nejakých desať-dvadsať a plus naši členovia. Vzhľadom na epidemiologické opatrenia, celkove naša akcia bude trochu skromnejšia a len čisto pre záujemcov zo Slovenska.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia